Teatry omijamy szerokim łukiem

Radio RAM | Utworzono: 28.06.2013, 09:05
A|A|A

fot. Wikipedia

Wrocławianie... nie chodzą do teatru i w ogóle rzadko odwiedzają instytucje kultury - tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Radia Wrocław przez instytut IPC. Blisko 60 procent mieszkańców nie było w żadnym teatrze w stolicy Dolnego Śląska.

Z kolei Ci, którzy do teatru chodzą, najczęściej wybierają Teatr Polski.

- To co zrobił instytut IPC jest tylko potwierdzeniem tezy, o której mówili już socjologowie i poprzednie badania robione nie tylko we Wrocławiu, ale w całym województwie - mówił Radiu RAM Andrzej Jóźwik z Telewizji Wrocław.

 

Tomasz Sikora z Radia Wrocław podkreślał, że przecież ideą przewodnią starań o Stolicę Kultury w 2016 roku było włączanie wrocławian w kulturę.

- Ówczesny szef biura ESK, Adam Chmielewski zapowiadał wielką mobilizację placówek kultury i wychodzenie do człowieka - mówił Sikora.

Jest to badanie wielokrotnego wyboru, w związku z tym jego wynik nie sumuje się do 100%.

Badania zostały na próbie 502 dorosłych mieszkańców Wrocławia, przy błędzie statystycznym na poziomie +/- 4%.

Próba została dobrana w sposób losowy, reprezentatywny pod względem płci i wieku tak, aby badana próba odzwierciedlała populację mieszkańców Wrocławia. W badaniach zastosowano metodę CATI - computer assisted telephone interview, czyli wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny. Jest to metoda zbierania informacji w ilościowych badaniach społecznych.

W badaniach realizowanych metodą CATI wywiad z respondentem jest prowadzony przez telefon, a ankieter odczytuje pytania i notuje uzyskiwane odpowiedzi korzystając ze specjalnego skryptu komputerowego. Skrypt pozwala na pewne zautomatyzowanie kwestionariusza - np. poprzez zarządzanie filtrowaniem zadawanych pytań lub losowanie kolejności, w jakiej określone kwestie będą odczytywane respondentowi.

Respondenci w badaniach CATI są zwykle dobierani poprzez losowe tworzenie numerów telefonów

REKLAMA