Światowy hit płytą tygodnia w Radiu RAM

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 10.06.2013, 14:10
A|A|A

Krążek "Random Access Memories" to pierwsze od 8 lat wydawnictwo Francuzów.

Pierwsze sygnały zwiastujące nowy album duetu docierały do nas już od jakiegoś czasu. Jednak bieżący rok znaki zapytania zaczął zamieniać w potwierdzone informacje, a domysły snute przez fanów zyskiwały swoje potwierdzenie we wpisach dokonywanych przez Daft Punk na Facebooku czy Twitterze. Jednak naprawdę twardo stąpać po ziemi zaczęliśmy od ostatniego festiwalu Coachella. To właśnie podczas tego wielkiego muzycznego wydarzenia w Stanach Zjednoczonych fanom został zaprezentowany zwiastun video ich pierwszego, jak się później okazało, singla - "Get Lucky".

Album "Random Access Memories" bardziej niż spekulacją i domysłem stawał się faktem.

No i stało się - długo oczekiwane wydawnictwo trafiło do naszych rąk 21 maja. Artyści, którzy swoim debiutem z 1997 roku zrewolucjonizowali scenę muzyki house, czyniąc z "Homework" dzieło wyjątkowe, teraz znów doszli do głosu. I to w jakim stylu! Singlowe "Get Lucky" błyskawicznie zdobyło czołowe miejsca przeróżnych zestawień po obu stronach oceanu. Sam album znajduje się obecnie na pierwszym miejscu zestawienia magazynu Billboard, zajmuje trzecie miejsce wśród najlepszych płyt na Wyspach Brytyjskich.

Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter na najnowszym albumie umieścili 13 premierowych kompozycji. Aż roi się tu od gości.

Na płycie usłyszymy m.in. uznawanego za "ojca chrzestnego muzyki disco" Giorgio Morodera, który jest twórcą słynnego brzmienia "I Feel Love" Donny Summer. Pojawia się lider grupy Chic Nile Rodgers, który znany jest również jako producent hitów takich artystów jak: Madonna, Michael Jackson czy David Bowie.

Wielbiciele artystów młodszego pokolenia z radością odnajdą na wydawnictwie hip-hopowca Pharella Williamsa, rockmana z The Strokes - Juliana Casablancasa, a także Panda Bear z Animal Collective.

- Daft Punk cofnęli się do korzeni muzyki elektronicznej aby stworzyć ponadczasową mieszankę disco, funk, pop i electro - to wyjątkowo lakoniczna, a jednocześnie oddająca sedno nowego wydawnictwa Francuzów, ocena.


Daft Punk "Random Access Memories"

1. Give Life Back to Music (Feat. Nile Rodgers)
2. The Game Of Love
3. Giorgio by Moroder (Feat. Giorgio Moroder)
4. Within (Feat. Chilly Gonzales)
5. Instant Crush (Feat. Julian Casablancas)
6. Lose Yourself to Dance (Feat. Pharrell Williams And Nile Rodgers)
7. Touch (Feat. Paul Williams)
8. Get Lucky (Feat. Pharrell Williams And Nile Rodgers)
9. Beyond
10. Motherhood
11. Fragments Of Time (Feat. Todd Edwards)
12. Doin' It Right (Feat. Panda Bear)
13. Contact (Feat. DJ Falcon)

REKLAMA