Abyście nam zdrowi byli

Radio RAM | Utworzono: 20.04.2012, 18:02 | Zmodyfikowano: 07.05.2012, 15:59
A|A|A

W piątek, 27 kwietnia 2012, zaprosiliśmy Was na kolejną Strefę Stylu, w której zajęliśmy się zdrowiem.

Porozmawialiśmy o tym, co dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia najważniejsze. Podpowiedzieliśmy Wam jak zapobiegać chorobom, jak je diagnozować i gdzie szukać pomocy.  W rozmowach z naszymi ekspertami skupiliśmy się przede wszystkim na profilaktyce, diagnostyce oraz na nowych, innowacyjnych metodach badawczych.

Spotkanie rozpoczęliśmy rozmową z doktor nauk medycznych Dorotą Wickiewicz, specjalistą ginekolog położnik z Invimed Kliniki Leczenia Niepłodności. Pani doktor opowiedziała nam o najnowszych metodach diagnostycznych oraz sposobach leczenia niepłodności u kobiet i mężczyzn. Delikatnym i niezwykle trudnym tematem  ginekologii onkologicznej zajęliśmy się z profesorem Janem Kornafelem z EMC Instytutu Medycznego.

Następnie Pani doktor Dorota Trejtowicz z Konsylium wyjaśniła nam działanie rezonansu magnetycznego oraz co kryje się pod pojęciem diagnostyka obrazowa. Ekspert z Dental Salon, lekarz stomatolog Radosław Jadach pomógł nam w rekonstrukcji pięknego, promiennego uśmiechu. Na zakończenie zajęliśmy się problemami z zatokami oraz chrapaniem. Na wszystkie nurtujące nas pytania odpowiedziała doktor nauk med. Aleksandra Sztuka - Banel z Dolnośląskiego Centrum Laryngologii Medicus.

Radio RAM - w dobrym tonie.

 

REKLAMA