Śląsk awansował !

Radio RAM, Radio RAM | Utworzono: 05.08.2011, 11:20 | Zmodyfikowano: 05.08.2011, 11:27

Zacięta walka Śląska Wrocław w eliminacjach Ligi Europejskiej i upragniony awans do kolejnej rundy eliminacji. Śląsk wygrał z Lokomotivem karne 4-3.

Śląsk od pierwszych minut zdominował grę i już w czwartej minucie stworzył sobie pierwszą groźną sytuację. Amir Spahić dośrodkował z lewego skrzydła, a Cristian Diaz próbował sprytnie pokonać Valentina Galeva, jednak jego uderzenie głową było niecelne.

Chwilę potem po jednym ze strzałów Sebastiana Mili z rzutu wolnego bramkarz gospodarzy z największym trudem sparował piłkę na rzut rożny. Kapitan Śląska próbował szczęścia z dystansu jeszcze przed przerwą, ale jego uderzenie zza pola karnego nad poprzeczką przeniósł Galev.

Po zmianie stron wciąż przeważali wrocławianie, ale wciąż brakowało im skuteczności. W dobrych sytuacjach mylili się m.in. Waldemar Sobota i Johan Voskamp. Ostatecznie po 90. minutach był remis 0:0 i sędzia zarządził dogrywkę. W niej gra się wyrównała.

W 97. minucie meczu Iskren Pisarow wpadł w pole karne i uderzył z 15 metrów, jednak Marian Kelemen zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi na bramkę Lokomotiwu uderzał Mateusz Cetnarski, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Milen Lahczew, chwilę później Kelemen po raz kolejny uchronił swój zespół przed stratą gola broniąc strzał Iwo Iwanowa.

W drugiej części dogrywki bliski zdobycia upragnionego gola był Marek Wasiluk. Obrońca Śląska w 109. minucie nieznacznie pomylił się przy strzale głową. Kilka sekund przed końcem po raz kolejny z dystansu strzelał  Mila, ale jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Lokomotivu.

O losach awansu miały zadecydować rzuty karne. Na miejscu w Sofii był Robert Skrzyński:

Po tej historycznej obronie słowacki bramkarz Śląska utonął w ramionach kolegów. Po udanej zemście z Dundee za porażkę sprzed 31 lat, Śląskowi udał się również rewanż po latach w Sofii, w której niegdyś odpadaliśmy z Lewskim.

Lokomotiv Sofia - Śląsk Wrocław 0:0 pd.  rz. k.3:4