Strefa Stylu RAM - plotka skuteczna lecz obosieczna

Monika Jaworska | Utworzono: 14.03.2011, 10:23 | Zmodyfikowano: 14.03.2011, 23:34
A|A|A

Dziś więc w RAMie złej plotce zakrzykniemy: APAGE! Idź precz! I udowodnimy, że choć sensacyjna pogłoska o kimś może być skuteczną bronią przeciwko tej osobie, może być też dla swojego twórcy kluczem do władzy i do wpływów zawodowych, powinniśmy jednak wziąć pod uwagę, że miecz ma dwa ostrza,  a kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie…

Naukowcy kanadyjscy wykazali, jak ludzie będący celem plotek są różnymi subtelnymi metodami dyskredytowani w miejscu pracy. Dosięga ich krytycyzm połączony z sarkazmem, bywają negatywnie porównywani z innymi pracownikami. Bo plotki w pracy są niemal zawsze negatywne, a ich bieg najłatwiej można zmienić podsuwając inny obiekt krytyki. Czyli na plotkę wymyślamy jakąś „lepszą” plotkę, ta dopiero chwyta i odwraca uwagę od tej pierwszej. Ale i tak trzeba być czujnym i lepiej bywać na każdym zebraniu, bo nigdy nie wiadomo, kiedy to o nas będą plotkować… a jak wiadomo nieobecni nie mają racji.

Stara mądrość głosi, że plotka powtarzana tysiąc razy staje się prawdą. W ten sposób powstało wiele legend, najczęściej większość z nich to kompletnie niedorzeczne historie, o tych najbardziej głupich opowiemy dziś w Strefie Stylu RAM, żebyśmy uświadomili sobie, jak bywamy łatwowierni, kiedy nie dopuszczamy.

REKLAMA