Strefa Stylu RAM - Pyszności od masowanych krów w japonkach

Radio RAM | Utworzono: 14.10.2010, 09:42 | Zmodyfikowano: 04.01.2011, 13:10
A|A|A

Surowe, wygląda jak oszronione z powodu intensywnej, równomiernej marmurkowatości. Podczas gotowania, tłuszcz rozpuszcza się delikatnie, dając nieporównywalną z niczym głębię smaku.

Żeby ta marmurkowatość w ogóle mogła zaistnieć, co może się wydawać trochę nieprawdopodobne, każdego dnia zwierzęta są masowane. To też jeszcze nie wszystko, bo robi się to w specjalny sposób. Bierze się do ust haust sake, a następnie wypluwa na krowę i rękawicą lub ściereczką z trawy masuje się delikatnie skórę zwierzęcia, aby na mięsie odłożyła się cienka, równomierna warstwa tłuszczu. Żartuje się oczywiście, jak to przystało na japoński humor, w sposób dość specyficzny, że krówki w wolnych chwilach biegają na bieżniach, graja w PlayStation i prowadzą bloga. Wszystko po to by ta właśnie wołowina miała swój charakterystyczny smak.

Z kolei charakterystyka ludzi w najwyższym stopniu przypomina charakterystykę zwierząt owocożernych. - Jest bardzo podobna do roślinożernych i całkiem niepodobna do mięsożernych - przekonują wegetarianie. Zwolennicy teorii o mięsożercach zwracają uwagę np. na kły, których roślinożercy nie mają. I tak od wielu już lat trwa ten spór o nasze korzenie. Do końca żadna ze stron oczywiście nie daje się przekonać i pewnie kwestia nie zostanie rozstrzygnięta. Tak jak i trudno dyskutować z przeświadczeniem, że jako konsumenci mięsa nie mamy światu zbyt wiele do zaoferowania niezwykłego. W kraju kwitnącej wiśni maja swoje Wagyu, a czy my mamy się czym pochwalić?

My mistrzowie zjadania wieprzowiny ograniczonym do schabowego i kiepsko wędzonej szynki bez smaku. Nie bądźmy tak surowi dla siebie mamy swój kump, kumpiak lub kumpjak. To szynka, odcięta między pierwszym, a drugim kręgiem kości krzyżowej, pokryta tłuszczem i skórą wraz z nogą wieprzową. Dość twarda, lekko sprężysta. W stanie wysuszenia staje się coraz bardziej twarda i coraz bardziej krucha, świeża przypomina gumę do żucia i jest niejadalna. Cienki plaster szynki jest niemal prześwitujący - podobnie jak hiszpańskie i włoskie szynki dojrzewające.

Smak i zapach zależny jest od wyboru drzewa do wędzenia. Macie ochotę na niezwykłe i smaczne przysmaki? Zapraszamy do dzisiejszej strefy stylu RAM.

REKLAMA