Strefa Stylu RAM - Bang and Olufsen

Radio RAM | Utworzono: 12.10.2010, 08:12 | Zmodyfikowano: 12.10.2010, 08:16
A|A|A

www.bang-olufsen.com

Było ich dwóch, a w każdym z nich talenty odmienne. Bang koncentrował się na technologii, podczas gdy Olufsen zajmował się finansową stroną przedsięwzięcia.

Wystartowali w 1925 roku. Na początku nie było sukcesów i osiągnięć, choć w latach 40tych zaprojektowali system rejestracji dźwięku dla przemysłu filmowego czy montowane na dachu pojazdów głośniki dla cyrku i wojska Jeszcze przed wojna stworzyli ikonę radiowego designu słynne radio Beolit 39 z bakelitu. Potem było już tylko znakomicie.

Cała historia tej marki to seria technologicznych i designerskich pomysłów, w myśl zasady tworzenia sprzętu , który zdecydowanie wykracza poza popularną a co za tym idzie masową produkcje. Oczywiście warto zadać sobie pytanie gdzie zaczyna się snobowanie a kończy rozumowanie. Pytanie to jednak nie dotyczy miłośników znakomitych dźwięków i niesamowitego wyglądu sprzętów tej marki.

Audiofile mogą tez cieszyć się tymi produktami nie tylko w swoich salonach ale i w samochodach. Bang & Olufsen współpracuje z takimi uznanymi markami jak Audi, Aston Martin oraz Mercedes-Benz. Wieloletnie doświadczenie w zakresie dostarczania najwyższej jakości sprzętu car-audio zostało po raz kolejny docenione w konkursie Best Brand 2010. Nagroda specjalnie nie może zaskakiwać jeżeli pamięta się właśnie o designie.

Poszczególne głośniki zostały dokładnie wkomponowane w nowoczesne wnętrze modelu . Szczególnie interesująco wyglądają dwa wysoko tonowe głośniki, umiejscowione na tablicy rozdzielczej, które wysuwają się automatycznie po uruchomieniu sprzętu.

Można tez zastanawiać się czy nie przyjdzie czas, w którym zaczniemy traktować sprzęt audio z najwyższej półki jako wyłącznie coś na pokaz? Czy wzmacniacz nie nabierze znaczenia podobnego do zegarka wartości dobrego samochodu a odtwarzacz CD butelki dobrego wina, którego smaku właściciel i tak nie docenia i nie potrafi odróżnić od czegoś nienadzwyczajnego?

Czy jak przyjdzie czas, w którym znaczenie tego jak sprzęt gra zejdzie na drugi czy trzeci plan, audiofilskie hobby nie straci obecnego kształtu? W przypadku marki o , której dziś mówimy takie rozważania nie maja sensu. Bo pięknie gra i pięknie wygląda.

REKLAMA