Schetyna sugeruje: Zdrojewski ministrem kultury

Radio RAM, (PAP) | Utworzono: 09.11.2007, 09:44 | Zmodyfikowano: 09.11.2007, 09:45
A|A|A

(Fot. Polskie Radio Wrocław)

Bogdan Zdrojewski już wcześniej typowany był na ministra kultury w rządzie Donalda Tuska.

W czwartek Zbigniew Chlebowski, nowy szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, ujawnił Polskiemu Radiu Wrocław i Radiu RAM, że faktycznie Donald Tusk zaproponował Zdrojewskiemu stanowisko ministra kultury.

Wcześniej Zdrojewski typowany był także na ministra obrony narodowej. Jednak w czwartek w mediach pojawiła się informacja, że szefem MON będzie obecny europoseł Bogdan Klich. Dlatego Radio Zet zapytało Grzegorza Schetynę w piątek rano, kto będzie ministrem obrony narodowej: polityk z nazwiskiem na "Z" czy na "K". Schetyna odpowiedział krótko: - Na "K".

Na pytanie, kto zostanie ministrem kultury, Schetyna odparł, że to nazwisko "na Z". To zaś może oznaczać, że ministrem kultury będzie Bogdan Zdrojewski.

Grzegorz Schetyna podkreślił jednocześnie, że "do godz. 15.00, do nominacji przewodniczącego Tuska [na premiera], to ciągle jest giełda dziennikarska". I dodał: - To są nazwiska, które się pojawiają. Nie ma żadnej oficjalnej informacji.

Sam Schetyna - wrocławianin, poseł z okręgu jeleniogórsko-legnickiego, najbliższy współpracownik Tuska - ma być wicepremierem i szefem MSWiA.

REKLAMA