Nowa płyta córki Raviego Shankara

Radio RAM | Utworzono: 10.10.2007, 14:35 | Zmodyfikowano: 10.10.2007, 14:40
A|A|A

Jej ojcem jest Ravi Shankar, jej siostrą Norah Jones... Ale Anoushka Shankar już od dawna i bez kompleksów pracuje na swój własny rachunek i wyznacza swój własny styl.

Nie sprzedała tylu milionów płyt, co jej bardziej utytułowana siostra, ale zdaje się jej to wcale nie przeszkadzać. Współpracowała m.in. z Madonną, Eltonem Johnem i Stingiem. Kilka lat temu wydała autorską płytę „Rise”. Nagrania z tego krążka remiksowali m.in. Thievery Corporation i Karsh Kale. Uważam, że już ten fakt - oprócz wielu innych walorów tego krążka - może być znakomitą rekomendacją "Rise".

Pod koniec września 2007 r. Anoushka Shankar wróciła z nowym krążkiem - „Breathing Under Water”. Słyszymy na nim (po raz pierwszy) nie tylko słynnego ojca artystki Raviego Shankara i jej siostrę Norah Jones, ale i Stinga.

Ta płyta to prawdziwy rarytas dla wielbicieli dalekowschodnich brzmień. A jeśli kogoś one „nie kręcą”, to mam nadzieję, że równie kuszące okażą się inne perełki tego wydawnictwa: premierowe nagrania Stinga i Norah Jones (moim zdaniem, naprawdę godne uwagi).

Fragmenty płyty, jak i starsze nagrania artystki, możecie usłyszeć w moich audycjach od poniedziałku do piątku, między godz. 18.00 a 20.00 w Radiu RAM.

Zapraszam, Wojtek Jakubowski.

REKLAMA