Poznaj firmy i wynalazki Made in Wro

materiały prasowe | Utworzono: 12.12.2017, 13:52 | Zmodyfikowano: 12.12.2017, 13:52
A|A|A

Już 14 grudnia w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbędzie się wielka impreza Made in Wrocław. W trakcie jej trwania mieszkańcy za darmo zobaczą m.in. roboty czy łaziki, a także wiele innych innowacyjnych wynalazków tworzonych w naszym mieście.

Made in Wroclaw to jednodniowe wydarzenie podzielone na dwie części – bezpłatne targi oraz konferencję biznesową.

Część targowa będzie otwarta od 11:00 do 17:30. Swoje produkty, rozwiązania i ofertę zaprezentuje tam ponad 30 startupów oraz ponad 10 renomowanych korporacji, które działają we Wrocławiu. Wstęp na imprezę jest wolny. Uczestnicy poznają przedstawicieli m.in. takich przedsiębiorstw jak 3M, UTC, Volvo, LG Electronics, GlobalLogic czy AB oraz zobaczą wyjątkowe wynalazki młodych, wrocławskich innowatorów.

Podczas Made in Wrocław skorzystamy z elektrycznych longboardów firmy Majestic Boards albo porozmawiamy z robotem EMYS™, uczącym dzieci języków obcych. Startup Infermedica zaprezentuje także chatbot głosowy, za pomocą którego sprawdzimy towarzyszące nam objawy i dowiemy się, z jakimi chorobami mogą się one wiąza
. Amatorów nauk ścisłych z pewnością zaciekawi stoisko Ligii Niezwykłych Umysłów, gdzie będzie można rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, wziąć udział w konkursie algorytmicznym czy napisać swój pierwszy kod w C++. To nie wszystko. Organizatorzy Made in Wrocław przygotowali wiele atrakcji oraz konkursów dla gości wydarzenia. Na imprezie znajdziemy m.in. stoiska Smart City oraz Hydropolis. W puli nagród znalazły się natomiast m.in. vouchery na Vozillę, bilety do Aquaparku, ZOO czy mecze Śląska Wrocław oraz zaproszenia na bal Sylwestrowy w Hali Stulecia.

W drugiej części wydarzenia – konferencyjnej, wystąpi ponad 30 prelegentów, w tym m.in.: prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, prezes Techlandu Paweł Marchewka czy twórca Brand24 - Michał Sadowski. Opowiedzą oni o tym, dlaczego warto budować markę Made in Wroclaw oraz jak do sukcesu dochodziły największe lokalne firmy i startupy. Zdradzą także, jakie technologie i produkty wytwarzane w stolicy Dolnego Śląska już dziś opanowują światowe rynki. Udział w części konferencyjnej jest płatny.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli na bieżąco sprawdza
, co dzieje się w ramach Made in Wroclaw, korzystając z bezpłatnej aplikacji zawierającej najświeższe informacje na temat targów i konferencji. Co ciekawe, produkt autorstwa wrocławskiej firmy Meeting Application jest znany na całym świecie i był wcześniej wykorzystywany przez największe firmy, takie jak: Coca-Cola, Reebok czy Crédit Agricole.

Na darmowe targi warto zarejestrować się poprzez stronę internetową www.made-in-wroclaw.pl, wówczas będziemy możliwość wygrania dodatkowych nagród.

Organizatorem Made in Wrocław jest miasto Wrocław i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Więcej informacji tutaj i tutaj.

Tagi:
REKLAMA