Darmowe MPK dla emerytów, dawców szpiku i dla dzieci

Przemek Gałecki | Utworzono: 12.10.2017, 15:42 | Zmodyfikowano: 12.10.2017, 15:42
A|A|A

To już pewne - we Wrocławiu zmienią się ceny biletów na komunikację miejską. Uchwała oprócz wprowadzenia nowych biletów: 15-minutowych, rocznych, czy grupowych, zakłada także podwyżki pojedynczych biletów. Ulgowe będą droższe o 20 a normalne o 40 groszy.
Projekt wzbudził sporo kontrowersji, ale za tydzień zostanie przegłosowany, bo brakujący koalicji głos dołoży Dominik Kłosowski. Radny SLD w zamian za poparcie uchwały wywalczył bezpłatną komunikację dla seniorów. Teraz za darmo jeżdżą 70-latkowie, po zmianie limit wieku zostanie obniżony:

- Żeby po prostu ulżyć trochę seniorom we Wrocławiu. Tych seniorów będzie coraz więcej. Społeczeństwo się starzeje, a my jako SLD chcemy, żeby seniorzy we Wrocławiu mogli jeździć bezpłatnie już od wieku 65-lat. 

Za darmo pojadą także dawcy szpiku i dzieci do lat 7. Bezpłatne przejazdy dla seniorów będą wprowadzane sukcesywnie - w przyszłym roku za darmo pojadą 69 latkowie, a w kolejnych latach wiek będzie obniżany aż do 65 roku życia. SLD walczył także o obniżenie z 2,40 zł do 2 złotych cen biletów 15-minutowych, ale na to zgody ratusza nie było.

- Myśmy łatwo nie odpuścili. Trzeba mieć świadomość tego, że miasto kupiło za 300 milionów złotych taboru. Ceny biletów we Wrocławiu są na pułapie średnich-niższych natomiast regulacji będzie podległa tylko sprawa biletów jednorazowych - dodaje Dominik Kłosowski.

REKLAMA

To może Cię zainteresować