SALK - elektroniczna ryba głębinowa

Radio RAM na podst.materiałów wydawcy | Utworzono: 06.07.2017, 11:28 | Zmodyfikowano: 06.07.2017, 11:28
A|A|A

Weekend ma być słoneczny i gorący zatem warto pomyśleć o spędzeniu go na plaży. W ZaZoo Beach Barze o godz. 21.00 pojawi się SALK, wstęp na koncert jest bezpłatny, występ trwać będzie około godziny. Zespół wystąpił na tegorocznej edycji Open'era, grupa jest zwycięzcą zestawienia BRAND NEW OF 2017.

SALK czyli SELKIE AND THE LIGHTHOUSE KEEPERS. Zapytani, co grają, odpowiadają - electronic dinosaur, dream pop fish, alternative sadness. Czy coś koło tego

Salk to zespół stworzony przez trzech muzyków Marcelę Rybską, Michała Sarapatę, Mateusza Sarapatę i poetę – Kamila Kwidzińskiego. Grupa powstała pod koniec 2015 roku w Krakowie i w piątym miesiącu swojego istnienia dołączył do szeregów warszawskiej wytwórni NEXTPOP.

SALK wierzy w równość muzyki i słowa, a także w to, że polska piosenka to wciąż dobra piosenka. W roku 2016 zespół zagrał dziesiątki koncertów, do których unikalne wizualizacje tworzy polska artystka, Dorota Tylka. Utwór "Matronika”, tytułowy singiel z ich LP, który ukazał się w kwietniu 2017 roku, usłyszały miliony ludzi przed telewizorami podczas 53. KFPP
 w Opolu, a strony branżowe BRAND NEW ANTHEM oraz SO MUSIC okrzyknęły ich największą muzyczną nadzieją na rok 2017.

Do ich ważniejszych osiągnięć artystycznych zaliczyć można również wygraną w prestiżowym konkursie Skoda Auto Muzyka.
Pondato zespół wystąpił na Soundrive Festival, a także wziął udział w 16 Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie, gdzie na żywo tworzyli muzykę do horroru ,,Upadek Domu Usherów”.

Media oraz fani często wspominają o konwencji w jakiej SALK prowadzi social media, a bloger muzyczny MUZYK 2.0 określił to zjawisko, indiowym światem pierogów, falafli, europalet i kotów mówiących głosem z syntezatora Ivona”.

Zespół szybko wypracował własny sposób porozumiewania się z fanami, a przeglądając ich strony społecznościowe można poczuć się członkiem tajemnego plemienia, które żyje głęboko pod wodą i odżywia się głównie pierogami.

REKLAMA

To może Cię zainteresować