#muzealniaki Muzeum nie tylko dla dużych!

Agnieszka Żulewska, BT | Utworzono: 01.06.2017, 11:53
A|A|A

Wielu rodziców, planując weekendowe rozrywki, staje przed dylematem: czy dzieci w muzeum nie będą się nudzić? Czy przypadkiem nie zniszczą eksponatów lub nie zakłócą wizyty innym zwiedzającym? Czy z niemowlakiem można w ogóle przyjść do muzeum czy galerii sztuki? Czy znajdzie się tam miejsce, by dziecko przewinąć czy nakarmić? W końcu: czy trzeba się do takiej wizyty wcześniej przygotować? Celem akcji #muzealniaki, którą inicjuje Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, jest udowodnienie, że wizyta w muzeum czy galerii sztuki może być dla rodziców z dziećmi niezwykle interesującą przygodą. 

Muzeum Pana Tadeusza oraz inne instytucje coraz częściej otwierają swe przestrzenie dla szerokiego grona odbiorców, również tych najmłodszych. Projekty wystaw wzbogacane są o elementy audiowizualne i multimedialne, przez co mówią językiem niekiedy bardziej naturalnym dla młodszych odbiorców. Odkrywanie historii, zwłaszcza przez pryzmat ciekawych świata, obdarzonych ogromną wyobraźnią i niezniechęconych szkolnym obowiązkiem najmłodszych dzieci, okazuje się fascynujące również z perspektywy rodzica. Niemowlę może być znakomitym towarzyszem podczas zwiedzania, zaś starsze pociechy, odpowiednio zaktywizowane do obcowania z kulturą, na pewno w pełni skorzystają z takiej wizyty. Tym samym akcja #muzealniaki nabiera pozytywnego, społecznego wymiaru. 

Do akcji #muzealniaki przystąpili partnerzy, którzy deklarują przyjazne nastawienie do wizyt dzieci – liczne muzea i galerie sztuki z Dolnego Śląska. Na tej liście znajdziecie miejsca, które warto odwiedzić wraz z dziećmi! Wsparcie akcji zadeklarowało również MPK Wrocław, dzięki któremu łatwiej bezpiecznie dotrzeć do niejednego miejsca przyjaznego dzieciom.

Jak przystąpić do akcji? 

Po prostu przyjdź z dzieckiem do muzeum czy galerii sztuki. Pokaż innym rodzicom, jak dobrze się bawiliście. Zachęć znajomych do podjęcia wyzwania. 

Zrób zdjęcie z dzieckiem w dowolnym muzeum czy galerii sztuki.

Dodaj to zdjęcie na swój profil w serwisie Facebook lub Instagram i otaguj #muzealniaki.
Otaguj muzeum czy galerię sztuki, w którym zdjęcie zostało zrobione, np. #muzeumpanatadeusza.
W muzeach i galeriach sztuki przyjaznych akcji znajdziesz specjalne naklejki akcji #muzealniaki.

#muzealniaki pokazują, że w muzeach i galeriach sztuki jest miejsce dla dziecka w każdym wieku. 
#muzealniaki zachęcają rodziców, aby obcowali z kulturą i sztuką w towarzystwie swoich dzieci. 
#muzealniaki to dzieci w każdym wieku: niemowlaki, przedszkolaki i uczniowie.
#muzealniaki tworzą modę na muzea!

***
W ramach akcji #muzealniaki oraz Dnia Dziecka od 1 do 4 czerwca rodzinny bilet wstępu do Muzeum Pana Tadeusza kosztuje tylko 1 zł! Bilet rodzinny przysługuje grupie od 2 do 6 osób, w tym przynajmniej jedna osoba musi mieć powyżej 18 lat i przynajmniej jedna osoba musi mieć poniżej 18 lat. Do biletu rodzinnego rozdawane są specjalne mapki uatrakcyjniające zwiedzenia Muzeum z dzieckiem.

Partnerzy akcji: Fundacja Fundacja Art Transparent, BAW! Baby Art Walk, BWA Wrocław – Galerie Sztuki Współczesnej, Centrum Sztuki WRO, Centrum Historii Zajezdnia, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Muzeum Współczesne Wrocław, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Muzeum Powozów Galowice, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Muzeum Miedzi w Legnicy, Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki, MPK Wrocław

Pytania? 
muzealniaki@ossolineum.pl

www.facebook.com/muzealniaki

Tagi:
REKLAMA