Panny z dobrych domów zaśpiewały po raz piąty

Bartosz Synowiec | Utworzono: 05.04.2016, 13:02 | Zmodyfikowano: 05.04.2016, 13:02
A|A|A

Zdjęcia: Krzysztof Wilma

Tematem przewodnim tegorocznej edycji koncertu była muzyka filmowa. Usłyszeliśmy więc piosenki znane z polskich i zagranicznych filmów w aranżacjach na trio jazzowe i kwartet smyczkowy.

Nowe, bardzo ciekawe i klimatyczne wersje znanych utworów przedstawiły wokalistki od zawsze występujące pod szyldem "Panien" - Natalia Grosiak przepięknie zaśpiewała np. "Balladę czołgisty" z serialu "Czterej pancerni i pies", "Calling You" z filmu "Bagdad Cafe" w interpretacji Natalii Lubrano na długo pozostanie w pamięci publiczności, Adrianna Styrcz rozpoczęła wieczór swoją wersją "Kolorowego wiatru" z przebojowej "Pocahontas", a w finale porwała publiczność do wspólnego śpiewania "Rzeki marzeń" z filmu "W pustyni i w puszczy".

Po raz pierwszy wśród śpiewających "panien" pojawiły się i zachwyciły Shata QS śpiewająca m.in. "I See Fire" z "Hobbita", młodziutka, świetnie zapowiadająca się Karolina Łopuch, która zwycięsko zmierzyła się z polskim klasykiem "Nim wstanie dzień" z filmu "Prawo i pięść" oraz aktorka Magda Kumorek, która przepięknie wykonała serialowy przebój Seweryna Krajewskiego "Uciekaj moje serce" kradnąc serca widzów.

Pannom na scenie towarzyszyli niezawodni wrocławscy muzycy: Maciej Czemplik gitara i kierownictwo muzyczne, Żenia Betliński na kontrabasie oraz Michał Polak na perkusji oraz kwartet smyczkowy (Malgorzata Kogut-Ślanda, Olga Kwiatek, Ewa Hofman, Bożena Papała).

Obrazy, grafiki, rysunki, fotografie, czy akcesoria odzieżowe dla dzieci - w tym roku na aukcje swoje prace przekazały Paulina Mager (której obraz "Koń" został wylicytowany najwyżej), Paulina Korbaczyńska, Lenka Kubica, Agnieszka Nyklasz, Magda Podsiadły, Olga Kamińska, Joanna Górawska, Marta Dutka, Marta Lech i Anna Kloza-Rozwadowska. Cały dochód z imprezy przeznaczono na rzecz trzech fundacji niosących pomoc bezdomnym zwierzętom: 2+4, Ekostraż i Otwarte Klatki.

Prowadzenie aukcji i koncertu jak zwykle brawurowo Monika Jaworska z Radia RAM i Radek Bielecki z kabaretu Neo-Nówka.

Do zobaczenia za rok!

Posłuchaj, jak na koncert zapraszali jego organizatorzy:

REKLAMA

To może Cię zainteresować