Ekspert od efektów specjalnych tworzy motocyklowe cudeńka (ZDJĘCIA)

Przemek Gałecki | Utworzono: 05.04.2015, 14:56
A|A|A

fot. Grzegorz Korczak

Grzegorz Korczak - współtwórca nominowanego do Oscara filmu “Królik po berlińsku” otworzył we Wrocławiu warsztat zajmujący się przerabianiem motocykli. Spod ręki operatora z łódzkiej filmówki wychodzą kultowe cafe racery i scramblery, a bazą do budowy motocykli są zarówno kilkudziesięcioletnie, zapomniane wraki jak i fabrycznie nowe jednoślady. Motocykle są rozbierane dosłownie na części pierwsze a następnie w ruch idą piły, szlifierki i farba. Korczak nie ukrywa, że motocyklowa pasja pochłania teraz 100% jego czasu.Co ciekawe twórcą warsztatu "Unikat" jest Grzegorz Korczak -, ekspert od efektów specjalnych. Korczak bierze na warsztat zarówno japońskie jak i angielskie czy polskie klasyki - np. Junaka. Po setkach godzin ze szlifierką i spawarką w ręce nie przypominają już jednak oryginałów. Naszą ambicją jest nadać tym motocyklom indywidualny charakter - mówi filmowiec i opowiada o pracach przy 40-letnim jednośladzie:

Filmowiec przebudowuje też fabrycznie nowe motocykle. Można już podziwiać pierwsze efekty tych prac. Jest na czym zawiesić oko.

Korczak nie ucieka jednak od kinematografii - w najbliższym czasie planuje nakręcić krótkometrażowy film o motocyklach i motocyklistach.Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować