Kamienice: W domu przedwojennego cukiernika - odc. 55 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 28.03.2019, 23:02 | Zmodyfikowano: 28.03.2019, 23:02
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk i archiwum domowe Państwa Żabskich

Tutaj w 1946 roku przyjechała babcia. Z robót przymusowych. Parę miesięcy później przyjechał dziadek i tak zostali.

Do 1948 roku mieszkali z jednym z przedwojennych właścicieli domu. Cukiernik. Zamożny. O nazwisku Kraker. Paul Kraker. To był jego dom letniskowy. Pan Kraker miał ponad 70. lat. Po wojnie został sam. Żona została zamordowana, w domu, synowie zginęli na froncie.

Dziadkowie chcieli, by został we Wrocławiu. Niestety, nie było takiej możliwości.

Tak o domu dziadków opowiedzą Paweł Panek i jego żona Magdalena. Wizyta w domu przy Krzyckiej będzie niezwykła. Bo już trzecie pokolenie w sposób szczególny dba o przeszłość. Nawet znalezione podczas remontu wrocławskie, przedwojenne gazety znalazły swoje godne miejsce. Dziadkowie, wspaniali ludzi, również dbali o to, co zastali w domu. Są więc stare meble, talerze, używane do dziś. 

Nie warto tej opowieści przegapić!

Zapraszam :

Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice.                       

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować