Czerwcowe atrakcje festiwalowe

Maciej Szabatowski | Utworzono: 06.06.2018, 12:13 | Zmodyfikowano: 06.06.2018, 12:13
A|A|A

Lech Janerka (fot. Tomasz Augustyn)

Końcówka roku szkolnego i studenckiego wygląda w sezonie 2018 naprawdę atrakcyjnie. Spójrzmy na kalendarz wydarzeń w najbliższych dniach.


piątek 15 czerwca 

Zdolny Wrocław gra na Wielkiej Wyspie

Koncert organizowany w ramach Święta Wrocławia prezentuje w letnim anturażu plenerowej sceny na Sępolnie nowe projekty młodych wrocławskich muzyków. Zagrają: Jabłonka, Kagyuma, Sam & Bart oraz Trelecaster, co zapewni odbiorcom spory wachlarz muzycznych odniesień.

W tegorocznym programie poza utalentowaną młodzieżą wystąpi też jeden z najoryginalniejszych wrocławskich artystów – Lech Janerka. Ten wokalista, basista, kompozytor i autor intrygujących tekstów, trzymając się z dala od wszelkich trendów, od blisko 30 lat należy do najciekawszych osobowości polskiej muzyki rockowej.
Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, na podwórku przy ulicy Mazowieckiej 17 rozpocznie się kolejne wydarzenie skierowane do fanów wrocławskiego grania - festiwal WroSound.


WroSound dzień 1.

Tegoroczna odsłona festiwalu WROsoundu będzie skierowana do fanów muzyki, lifestylu, miłych wspomnień i hasztagów. Impreza po pierwsze zmienia porę roku (z grudnia na czerwiec), po drugie opuszcza mury Impartu, by przenieść się na jego podwórko i dać początek nowej tradycji – organizowania tego wydarzenia w schemacie open air. Stawiamy na trzy solidne filary: świetną muzykę, szybką i różnorodną ofertę gastronomiczną (Gastro Nocki) oraz oprawę, która zostanie zbudowana zgodnie z oficjalnym hasłem tegorocznej edycji: #backyard. Dlatego tłem do wydarzeń muzycznych, a jednocześnie bohaterem drugoplanowym stanie się samo podwórko, które na dwa dni zamieni się w miejsce spotkań okraszonych dużą ilością hasztagów.Przypomnijmy, że kuratorem tegorocznej edycji został wrocławski septet EABS. Pod ich kuratelą tegoroczna edycja podąża w kierunku fuzji jazzu, hip-hopu, elektroniki i świeżych miejskich brzmień. Na scenie: polscy i zagraniczni artyści, którzy w większości zaprezentują nowy materiał. Między innymi EABS zagrają prapremierę swojego nowego albumu „Slavic Spirits” (który ukaże się pod koniec października) z gościnnym udziałem Tenderloniousa.


16 czerwca sobota

Wrosound - dzień 2.

Sobota to drugi dzień trwania WroSoundu.  Zdecydowanie wydarzeniem drugiego wieczoru będzie spotkanie z brytyjskim muzykiem Tenderloniousem i jego zespołem - 22archestra

Ed Cawthorne (aka Tenderlonious) to flecista, saksofonista, producent, dj i założyciel wytwórni 22a. Ma opinię najciężej pracującego człowieka w południowym Londynie, mówi się też że pomógł postawić na głowie całą scenę muzyczną Wielkiej Brytanii, gdy zwrócił uwagę klubowych bywalców na wykonywanie muzyki na żywo przez prawdziwych muzyków. Jak każdy prawdziwy skład jazzowy, 22orchestra powstała spontanicznie, na potrzeby sesji w beatlesowskim studiu Abbey Road. Większość muzyków z 7-osobowego składu odpowiada za oddanie gorącego rytmu afrykańskiego dubu i latynoskiego nerwu tanecznego. Na podwórku Impartu zagrają dzień po premierze swojego albumu “The Shakedown”.


HeartBeats Festival
Na fanów muzyki klubowej/elektronicznej oraz spędzania czasu pod gołym niebem czekają atrakcje przygotowane przez twórców znanego wrocławskiego cyklu HeartBeats. W tym roku Kacper i Michał postanowili zmierzyć się z tematem dzienno-nocnej imprezy,  która odbędzie się na plaży HotSpot przy ulicy Wejherowskiej.

Jak piszą twórcy:  "(...) wywodząc się z podziemnych, miejskich imprez, a darząc coraz większym sercem plenerowe festiwale pełne doznań wizualnych, postanowiliśmy połączyć powyższe, tworząc dla Was odskocznię w środku wielkomiejskiej dżungli.
Na miejscu, będą czekały na Was dwie, odmienne sceny muzyczne, ze specjalnie przygotowanym na tą okazję wystrojem: DREAM oraz RAVE."


Tauron Nowa Muzyka Pop-Up
W tym roku ten katowicki festiwal postanowił dużo mocniej powalczyć o publiczność z Dolnego Śląska.
16 czerwca we wnętrzu Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu zaprezentują się artyści światowej sławy. Na dwóch scenach zagrają legendy eksperymentalnej elektroniki, orkiestra marszowa grająca techno, a także tytani sceny klubowej. Wydarzenie promuje festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice, który dwa tygodnie później odbędzie się w stolicy Górnego Śląska.

Na scenie Live odbędą się koncerty tuzów elektroniki z zespołu Mouse On Mars oraz Meute, szalonej orkiestry marszowej grającej techno.

Na scenie Club wystąpią utytułowani artyści, którzy od lat znajdują się na samym szczycie sceny techno. Michael Mayer to DJ, producent i remikser światowej klasy, ale także współzałożyciel potężnej wytwórni Kompakt.  Oprócz szefa Kompaktu, na scenie klubowej zagra także szwedzki DJ i producent Sebastian Mullaert.


MS


REKLAMA