A | A | A

Strefa Stylu "Nowoczesne wnętrza"

Utworzono: 2016-10-15 22:50 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
W kuchni trójkąt: lodówka, kuchenka, zlewozmywak - to podstawa zagospodarowania przestrzeni, w salonie ważne jest miejsce, gdzie możemy patrzeć sobie w oczy: stół albo sofa, w sypialni dobrze jest mieć na oku i okno i drzwi, a w całym mieszkaniu powinien się znaleźć kawałek przestrzeni taki wyłącznie dla nas.
Fot: A. Mikołajczyk

Tak najkrócej możemy podsumować rady naszych ekspertów, jakie usłyszeliśmy dziś w Strefie Stylu "Nowoczesne wnętrza", którą zagraliśmy wprost z Galerii Wnętrz Krakowska 31.  
Na miejscu oprócz inspirujących rozmów z naszymi ekspertami, zaproszeni słuchacze mieli okazję osobiście porozmawiać z architektami i specjalistami od wnętrz, skorzystać z porad i uwag dotyczących planowania i aranżacji przestrzeni mieszkania, domu czy nawet biura.Spotkanie zaczęliśmy od wizyty w kuchni, o której funkcjonalnym zagospodarowaniu, w zależności od naszych potrzeb, opowiadała architektka Kamila Michalik-Uryga. Warto zapamiętać, że tam gdzie szuflady głębokie, a półki czy regały wysuwane na stelażach - tam mniejszy bałagan.
Z Tomaszem Borowiakiem i Olkiem Czerwonką-Jabłońskim z CUDO grupy projektowej przenieśliśmy się do salonu i do sypialni. Przy pomocy psychologii percepcyjnej rozważaliśmy nasze dobre lub lepsze samopoczucie w przestrzeni. Ktoś lubi kąty, ktoś inny wielkie lustra, ale każdy, żeby się dobrze poczuć we wnętrzu powinien poczuć tzw. ciepło domowego ogniska. Co jak się okazuje - najczęściej odnajdujemy przy stole lub w kuchni.
Na finał dowiedzieliśmy się, jak wiele możemy zmienić w aranżacji miejsca wykorzystując odpowiednio dobrane kolory - np. zgodnie z naszym temperamentem, o czym opowiedzieli Anna i Piotr Szeflerowie z Razoo Architekci. Oboje zachęcali także do eksperymentowania i odwagi w wykorzystywaniu materiałów industrialnych lub drewna z recyklingu. Takie elementy wykończeniowe czy meble są nie tylko modne, ale też nadają otoczeniu wyjątkowego charakteru. Najważniejsze jest jednak, by w zarówno w małym mieszkaniu, jak i wielkim domu, czuć się komfortowo i bezpiecznie.

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Ian Pelczar
W wigilię Walentynek najpiękniejsze piosenki o miłości
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter