A | A | A

Strefa Stylu "Nowoczesne wnętrza"

Utworzono: 2016-10-15 22:50 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
W kuchni trójkąt: lodówka, kuchenka, zlewozmywak - to podstawa zagospodarowania przestrzeni, w salonie ważne jest miejsce, gdzie możemy patrzeć sobie w oczy: stół albo sofa, w sypialni dobrze jest mieć na oku i okno i drzwi, a w całym mieszkaniu powinien się znaleźć kawałek przestrzeni taki wyłącznie dla nas.
Fot: A. Mikołajczyk

Tak najkrócej możemy podsumować rady naszych ekspertów, jakie usłyszeliśmy dziś w Strefie Stylu "Nowoczesne wnętrza", którą zagraliśmy wprost z Galerii Wnętrz Krakowska 31.  
Na miejscu oprócz inspirujących rozmów z naszymi ekspertami, zaproszeni słuchacze mieli okazję osobiście porozmawiać z architektami i specjalistami od wnętrz, skorzystać z porad i uwag dotyczących planowania i aranżacji przestrzeni mieszkania, domu czy nawet biura.Spotkanie zaczęliśmy od wizyty w kuchni, o której funkcjonalnym zagospodarowaniu, w zależności od naszych potrzeb, opowiadała architektka Kamila Michalik-Uryga. Warto zapamiętać, że tam gdzie szuflady głębokie, a półki czy regały wysuwane na stelażach - tam mniejszy bałagan.
Z Tomaszem Borowiakiem i Olkiem Czerwonką-Jabłońskim z CUDO grupy projektowej przenieśliśmy się do salonu i do sypialni. Przy pomocy psychologii percepcyjnej rozważaliśmy nasze dobre lub lepsze samopoczucie w przestrzeni. Ktoś lubi kąty, ktoś inny wielkie lustra, ale każdy, żeby się dobrze poczuć we wnętrzu powinien poczuć tzw. ciepło domowego ogniska. Co jak się okazuje - najczęściej odnajdujemy przy stole lub w kuchni.
Na finał dowiedzieliśmy się, jak wiele możemy zmienić w aranżacji miejsca wykorzystując odpowiednio dobrane kolory - np. zgodnie z naszym temperamentem, o czym opowiedzieli Anna i Piotr Szeflerowie z Razoo Architekci. Oboje zachęcali także do eksperymentowania i odwagi w wykorzystywaniu materiałów industrialnych lub drewna z recyklingu. Takie elementy wykończeniowe czy meble są nie tylko modne, ale też nadają otoczeniu wyjątkowego charakteru. Najważniejsze jest jednak, by w zarówno w małym mieszkaniu, jak i wielkim domu, czuć się komfortowo i bezpiecznie.

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Piotr  Bartyś
RAM wieczorową porą
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter