W Kulinarnym Wrocławiu o metodzie BLW

Anna Fluder | Utworzono: 07.12.2015, 13:55
A|A|A

Czym jest "Baby led weaning", w skrócie BLW? To metoda karmienia dzieci, która polega na stopniowym odstawianiu dziecka od pokarmów mlecznych (mleka mamy lub mleka modyfikowanego) całkowicie sterowanym przez dziecko. Głównym założeniem metody jest ominięcie etapu papek i pozwoleniu dziecku na samodzielne jedzenie już od pierwszego posiłku. Metoda ta opiera się w swoim założeniu na całkowitym zaufaniu do dziecka i jego możliwości.

Tak też zrobiły Ania Piszczek i Asia Anger, blogujące mamy, a o początkach wspólnej przygody z BLW napisały :

Dwie mamy z różnych miast. Asia z córką Alicją z Poznania. Ania z synkiem Antkiem z Wrocławia. Poznałyśmy się w wirtualnym świecie dzięki "Baby led weaning", poszukiwaniom inspiracji do żywienia swoich dzieci oraz totalnemu świrowi na punkcie szczęścia w ich rozwoju.

Minęły miesiące długich smsów, częstych telefonów, rozmów na FB i skypie, nim się spotkałyśmy pierwszy raz w życiu. Mimo to rozpoczęłyśmy współpracę nad blogiem, pisałyśmy wspólnie artykuły.

W 2015 roku przyszedł czas na książkę i tak na rynku pojawiło się ich wspólne dzieło

"Alaantkowe BLW. Od niemowlaka do starszaka. Domowa książka kucharska" oparte nie tylko na teorii metody BLW, ale i własnym doświadczeniu. W Kulinarnym Wrocławiu w Radiu RAM Ania opowiadała m.in. dlaczego warto wybrać tę metodę, kiedy dziecko jest gotowe samodzielnie wybierać i jeść, a także na co trzeba być przygotowanym i jakich błędów nie popełniać.

Pierwsze podpowiedzi kulinarne dla rodziców, to przekąski przygotowane specjalnie na spacerJak rozpocząć przygodę z BLW?

Bądźmy przygotowani na różne okoliczności, bo kiedy bobas ma wybór to my mamy... wzmożoną czujność

więcej o metodzie "Baby led weaning" na stronie alaantkoweblw.pl i w książce :

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować