Przed premierą „Dziadów” (Posłuchaj)

Radio RAM | Utworzono: 10.02.2014, 16:49 | Zmodyfikowano: 10.02.2014, 16:00
A|A|A

Spektakl jest elementem dużego projektu realizowanego przez Teatr Polski. Widzowie zobaczą część I, II, IV dramatu i wiersza „Upiór”.

W roku 2015 wystawiona zostanie część III. Natomiast w roku 2016 po raz pierwszy w historii polskiego teatru „Dziady” Mickiewicza zostaną pokazane na scenie w całości.


- Choć przyjmujemy, że każdy w szkole czytał „Dziady”, to w gruncie rzeczy ich nie znamy. Znamy różne interpretacje tego dramatu. Pomysł Michała Zadary polega na tym, żeby sprawdzić, co tak naprawdę Mickiewicz w „Dziadach” napisał – mówi Piotr Rudzki, kierownik literacki Teatru Polskiego.Odtwórca roli Gustawa aktor Bartosz Porczyk opowiada, że reżyser spektaklu opiera się na tym, co jest zapisane w didaskaliach dramatu.

- Bo to zostawił dla nas Mickiewicz. Podczas prób nagle zaczęliśmy patrzeć na „Dziady” jako niesamowitą baśń. Przedstawienie bardziej przypomina „Sen nocy letniej” - mówi Porczyk.W „Dziadach” Michała Zadary wystąpią: Monika Bolly, Anna Ilczuk, Dagmara Mrowiec, Janka Woźnicka, Marta Zięba, Wiesław Cichy, Marian Czerski, Bogusław Danielewski, Jakub Giel, Mariusz Kiljan, Rafał Kronenberger, Cezary Łukaszewicz, Michał Mrozek, Edwin Petrykat, Adam Szczyszczaj, Wojciech Ziemiański.

 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować