Strefa Stylu: Jak dobrze mieć sąsiada

Radio RAM | Utworzono: 21.06.2013, 13:24
A|A|A

fot. Justyna Chybalska

W Strefie Stylu Radia RAM porozmawiamy o idei miast ogrodów, o miejscach do mieszkania wypoczynku i integracji

Zagramy program specjalny w Strefie Stylu Radia RAM zagramy wprost z Olimpia Port 26 czerwca od godz.10 do 14.

Radio Ram w dobrym tonie.

Gdzie znaleźć swoje miejsce w dużym mieście? Może osiedle społeczne z przyjazną społecznością, gdzie poczujesz się jak u siebie? Idea miasta-ogrodu powraca, spotkajmy się na Olimpii Port.

Olimpia Port skąd nadawana będzie Strefa Stylu Radia Ram to kompleks położony nad samą rzeką, określany mianem samowystarczalnego osiedla. Jak widać taki projekt przypadł do gustu mieszkańcom, ponieważ projekt Olimpii Port został uznany za jeden z trzech najlepszych projektów mieszkaniowych w Polsce 2013 roku w plebiscycie portalu OtoDom, a od półtora roku jest najchętniej wybieraną inwestycją we Wrocławiu.

Do pierwszego etapu osiedla właśnie wprowadzają się mieszkańcy. Blisko centrum, nad słonecznym brzegiem Odry, w zacisznym miejscu na granicy Sępolna i Swojczyc.

Olimpia Port w pełni realizuje ideę osiedla społecznego. Będzie ono otwarte ze wszystkich stron na Wrocław, a przestrzeń będzie pobudzać mieszkańców do tworzenia więzi międzyludzkich. Osiedle wpisuje się w działania Władz Wrocławia, a także ekspertów z Dolnośląskiej Izby Architektów i wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, którzy zainicjowali projekt WUWA2. Będzie to miejsce inspirowane wrocławską wystawą sprzed lat ("Wohnung und Werkraum" - Mieszkanie i miejsce pracy - WUWA, 1929 r.). WUWA2 to próba odpowiedzi na potrzeby aktywnych obywateli współczesnych miast, którzy chcieliby utożsamiać się ze swoim miejscem zamieszkania.

REKLAMA