Sukces wrocławianina w konkursie IYME 2009 dla przedsiębiorców muzycznych

Radio RAM | Utworzono: 05.05.2009, 11:52 | Zmodyfikowano: 05.05.2009, 11:59
A|A|A

Radek Miszczak

Jury konkursu w składzie Monika Klonowska z Good Music Productions, Monika Dzik z sekcji handlowej Ambasady Brytyjskiej w Warszawie oraz Agnieszka Wrycza z British Council wyłoniło zwycięzcę spośród kilkudziesięciu kandydatów.

Mimo że poziom tegorocznej edycji konkursu był bardzo wysoki, komisja jednogłośnie postanowiła przyznać pierwsze miejsce Radkowi Miszczakowi, który zachwycił członków jury swoim zapałem i licznymi dokonaniami w działalności na polskiej scenie muzycznej.

Swoją prezentacją przed jury Radek Miszczak udowodnił, że posiada zarówno ogromny potencjał jako przedsiębiorca, jak i pasję do muzyki, a te dwie cechy razem stanowią klucz do sukcesu w branży muzycznej" - powiedziała Monika Klonowska. „Jestem przekonana, że jego entuzjazm, kreatywność i żyłka przedsiębiorcy zapewnią mu sukces na międzynarodowym rynku muzycznym. Mimo młodego wieku zdobył już uznanie na zagranicznej scenie hip-hopowej. Radek ma mnóstwo twórczych, nowatorskich pomysłów oraz wyróżnia się wiedzą i doświadczeniem, którymi jednocześnie chętnie się dzieli."

Radek Miszczak jest promotorem i organizatorem imprez, aktywistą muzycznym. Ma 25 lat i jest wrocławianinem. Założył pierwszy polski blog muzyczny o czarnych brzmieniach (dobry.numer), przez cztery lata współpracował z MTV Polska, pisał m.in. do magazynów „Klan", „Machina", „Brain Damage", „Steez", „HIRO", „Dos Dedos", „Ślizg", „Exklusiv", „BBaRáK".

Był redaktorem prowadzącym i współautorem książek „Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop" (2005) oraz „Dusza, rytm, ciało. Leksykon muzyki r&b i soul" (2009). Drugą z nich samodzielnie wydał. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Obecnie Radek jest związany z agencją promocyjno-imprezową Joytown, której jest współzałożycielem i marketing & PR managerem. Jest też promotorem i polskim reprezentantem największego festiwalu hip-hopowego w Europie: Hip Hop Kemp (Czechy) oraz rzecznikiem prasowym festiwalu czarnych brzmień Wrocław 2012.

Prywatnie polski finalista konkursu IYME 2009 jest fanem podróży (szczególnie muzycznych), kolekcjonerem płyt winylowych oraz niszowym didżejem imprezowym.

Radek Miszczak będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym finale konkursu IYME 2009 w Wielkiej Brytanii w maju br. Przez kilkanaście dni, wraz z finalistami z Chin, Indii, Kenii, regionu Ameryki Łacińskiej, Litwy, Malezji i Nigerii, będzie brał udział w warsztatach i seminariach w Londynie i Manchesterze z przedstawicielami brytyjskiej branży muzycznej oraz festiwalu Great Escape w Brighton.

Jeśli zwycięży w międzynarodowym etapie konkursu, otrzyma nie tylko tytuł Młodego Przedsiębiorcy Muzycznego Roku, ale i nagrodę finansową w wysokości 5 tys. funtów z przeznaczeniem na realizację projektu we współpracy z British Council.

Celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie relacji między zwycięskim krajem a Wielką Brytanią.
Możliwość wygrania nagrody pieniężnej to nie jedyna korzyść wynikająca z udziału w konkursie. Finalista polskich eliminacji weźmie udział - wraz z finalistami z pozostałych krajów - w kilkunastodniowym pobycie w Wielkiej Brytanii. Złożą się na niego wizyty, spotkania, wykłady i koncerty oraz imprezy, na których finaliści spotkają się z czołowymi przedstawicielami przemysłu muzycznego w Wielkiej Brytanii. Finaliści odwiedzą Londyn i drugie miasto, ważne dla ich branży (Manchester). Przewidziany jest też ich udział w konferencji i festiwalu The Great Escape w Brighton.

Info także na http://www.britishcouncil.org/pl/poland-iyme2009.htm

Gratulujemy!

REKLAMA