W sobotę ślub dwojga miłośników gór na szczycie Wielkiej Sowy!

Radio RAM | Utworzono: 26.06.2008, 11:12 | Zmodyfikowano: 26.06.2008, 13:00
A|A|A

Dagmara Moskwa i Rafał Aleksandrowicz (Fot. Agnieszka Szymkiewicz / Radio Wrocław)

Początek ceremonii w sobotę, w samo południe. Państwo młodzi zapraszają do udziału wszystkich turystów, na których czeka grill i szampan.

Po raz pierwszy urzędnicy z Pieszyc zgodzili się na przeniesienie ślubu w plener. Meble i dekoracje zostaną zawiezione na Wielką Sowę samochodami terenowymi. - To wszystko z miłości do gór – wyjaśnia Rafał Aleksandrowicz. Posłuchaj (nagranie Radia Wrocław):

Ślubu udzieli burmistrz Pieszyc, gminy, na której terenie znajduje się góra z wieżą widokową. To pierwsza w regionie wałbrzyskim ceremonia w plenerze. Maria Pęcherek, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Pieszycach zapewnia, że - mimo niezwykłego miejsca - powaga uroczystości zostanie zachowana.

Bardzo rzadko śluby udzielane są poza urzędami stanu cywilnego. W tym przypadku władze Pieszyc postanowiły wykorzystać uroczystość do promocji swojej największej atrakcji turystycznej, jaką dla gminy jest Wielka Sowa.

REKLAMA
Dźwięki
W sobotę ślub dwojga miłośników gór na szczycie Wielkiej Sowy. Mówi pan młody - Rafał Aleksandrowicz. Nagranie Radia Wrocław.

To może Cię zainteresować