Czy dzieci z próbówki są gorsze? Spór o in vitro (Posłuchaj)

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 16.05.2008, 16:13 | Zmodyfikowano: 17.05.2008, 10:42
A|A|A

Tak wygląda sztuczne zapłodnienie (Fot. Wikipedia)

Zawsze kiedy w polskiej debacie publicznej pada hasło "in vitro", pojawiają się emocje. Dość przypomnieć, co działo się tylko w tym roku. Wpierw minister zdrowia Ewa Kopacz zapowiedziała, że sztuczne zapłodnienie będzie refundowane przez państwo, a potem rząd wycofał się z tego. Następnie burzę wywołał Jarosław Gowin (PO), który zadeklarował, że zabiegi in vitro - owszem - powinny być finansowane przez państwo, ale tylko wtedy, gdy korzystają z nich małżeństwa.

A co mówią same zainteresowane? Posłuchaj ich wzruszających zwierzeń (relacja Radia Wrocław):

Entuzjastą in vitro nie jest prymas Józef Glemp. Oto fragment homilii, jaką wygłosił 3 maja na Jasnej Górze (nagranie IAR):

Były minister zdrowia Marek Balicki (SdPl) jest przeciw pomysłowi Jarosława Gowina, by refundować koszty in vitro tylko małżeństwom. Zdaniem Balickiego, równy dostęp do refundacji powinni mieć wszyscy zainteresowani (nagranie IAR):

Zwolennikiem stosowania i finansowania przez państwo metody sztucznego zapłodnienia jest znany wrocławski położnik, prof. Mariusz Zimmer (nagranie Radia Wrocław):

REKLAMA
Dźwięki
Czy dzieci z próbówki są gorsze? Spór o in vitro. Opowieści kobiet, które poddały się zabiegowi sztucznego zapłodnienia. Relacja Radia Wrocław.
Czy dzieci z próbówki są gorsze? Spór o in vitro. Mówi prymas Józef Glemp, podczas homilii na Jasnej Górze (3 maja). Nagranie IAR.
Czy dzieci z próbówki są gorsze? Spór o in vitro. Wypowiedź Marka Balickiego (SdPl), byłego ministra zdrowia. Nagranie IAR.
Czy dzieci z próbówki są gorsze? Spór o in vitro. Mówi znany wrocławski położnik prof. Mariusz Zimmer. Nagranie Radia Wrocław.

To może Cię zainteresować