Wrocław przeniesie dwieście ropuch, by postawić sobie wielką fontannę

Radio RAM | Utworzono: 22.02.2008, 23:31 | Zmodyfikowano: 22.03.2008, 13:09
A|A|A

(Fot. Wikipedia)

Nowa fontanna ma powstać w miejscu zaniedbanego stawu na Pergoli - tuż obok Hali Ludowej. Problem w tym, że ten sam staw ropuchy upodobały sobie jako miejsce składania skrzeku. Dlatego jeszcze w marcu mają zostać stamtąd przeniesione.

Dokąd trafią? Może do stawu w pobliskim zoo. Tyle że tam - jak ostrzega biolog dr Robert Maślak z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Wrocławskiego - ropuchy mogą zginąć, zjedzone przez czaple.

Posłuchaj materiału Polskiego Radia Wrocław:

Tymczasem wrocławskie zoo organizuje kampanię na rzecz płazów. Przyłączyło się w ten sposób do apelu Davida Attenborough, znawcy przyrody, pisarza i podróżnika, który przekonuje, że po trwającym ponad 360 mln lat rozkwicie, nawet połowa z 6000 gatunków płazów może bezpowrotnie zniknąć z powierzchni Ziemi.

Kampania rusza 29 lutego. Rozpocznie ją specjalny spektakl w Teatrze Lalek. Będą też prelekcje i warsztaty oraz konkursy dla dzieci. Do 15 września przyjmowane będą zdjęcia poświęcone płazom, a do czerwca - prace plastyczne. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie zoo.

REKLAMA
Dźwięki
Wrocław przeniesie dwieście ropuch, by postawić sobie wielką fontannę. Materiał Polskiego Radia Wrocław.

To może Cię zainteresować