Co zabrać pod namiot? Lista niezbędnych rzeczy

Radio RAM | Utworzono: 04.08.2022, 12:19 | Zmodyfikowano: 04.08.2022, 12:19
A|A|A

Materiał Sponsora


Namiot, plecak, śpiwór i mata lub dmuchany materac

Wybierając się pod namiot, oczywiście należy zabrać ze sobą sam namiot, pod którym zamierza się spać. Jeśli planuje się odpoczynek w kilka osób, nie zawsze warto jednak brać kilka osobnych namiotów. Zamiast tego dobrze sprawdzi się jeden kilkuosobowy namiot, w tym nawet model z kilkoma osobnymi pokojami, który pozwala na uczucie prywatności. Zabierając ze sobą jeden namiot, przede wszystkim zabiera się mniej bagażu.

Żeby do czegoś spakować wszystkie niezbędne artykuły, potrzebne są odpowiednie plecaki. Najlepiej w tej roli sprawdzą się modele turystyczne, które właściwie rozkładają ciężar i odciążają kręgosłup. Warto pamiętać także o umiejętnym spakowaniu plecaka – ułożeniu rzeczy cięższych na dole, a także równomierne rozłożenie bagażu po kieszeniach.

Śpiąc w namiocie, konieczna jest izolacja od zimnego podłoża. Mogą to być cienkie maty lub materace dmuchane, które ze względu na swoją miękkość uznawane są za wygodniejsze. Niekoniecznie będą one zajmować więcej miejsca, w szczególności do dużych mat. Po spuszczeniu z nich powietrza można je złożyć i sprytnie zmieścić w plecaku.

Pod namiotem konieczny jest także śpiwór. Powinno się go dobrać pod kątem gabarytów własnego ciała oraz aktualnej temperatury, jaka panuje w godzinach nocnych na zewnątrz.


Akcesoria higieniczne, bielizna, latarka i apteczka

Mydło, ręcznik z materiału, który szybko schnie, szczoteczka i pasta do zębów oraz papier toaletowy to rzeczy, o których nie można zapomnieć. Każda z nich jest niezbędna, a jej brak może prowadzić do dużego dyskomfortu i konieczności zdobycia odpowiedniego produktu, jeżeli możliwe będzie jego kupienie w pobliskich sklepach czy pożyczenie.

Podczas pakowania nie można zapomnieć także o ubraniach, w tym w szczególności o bieliźnie. Zaleca się zabrać o jeden komplet więcej, niż ilość dni, na które się wyjeżdża. Pakując ubrania, warto pomyśleć o zmiennej pogodzie i wziąć coś przeciwdeszczowego.

Latarka jest konieczna pod namiotem, gdzie nie można liczyć na inne źródło światła po zachodzie słońca. Bez niej nawet zjedzenie kolacji czy położenie się do snu może być trudne, jeśli trzeba będzie zabrać się do tego w całkowitej ciemności.


Zawsze warto zaopatrzyć się w apteczkę choćby w postaci gazy czy plastrów, które mogą się przydać w nieprzewidzianych warunkach. Koniecznie należy także pomyśleć o stale przyjmowanych lekach oraz środkach, których może się potrzebować w określonych sytuacjach, na przykład tabletek antyalergicznych.


Jedzenie, woda, sztućce i latarka

To, jakie jedzenie należy spakować pod namiot, zależy od okoliczności. Na czas drogi dobrze sprawdzają się gotowe i pakowane produkty, które można szybko zjeść, nie korzystając ze sztućców i się przy tym nie ubrudzić. Do plecaka warto jednak wrzucić podstawowe sztućce, w tym przede wszystkim nóż, którym będzie można otworzyć opakowania czy pokroić składniki.

Nawet jeśli na miejscu będzie można zaopatrzyć się w wodę do picia, na sam czas drogi warto zabrać ze sobą chociaż butelkę. Wybierając się w niezabudowane tereny, często nie można liczyć na okoliczne sklepy choćby ze względu na ich oddalenie. W takiej sytuacji zapas wody warto przemyśleć i zaplanować.

REKLAMA
To może Cię zainteresować