Anna Bieliz: "MIASTOmovie zaprasza do dyskusji o gustach w architekturze i przestrzeni"

Anna Fluder | Utworzono: 20.07.2022, 18:28 | Zmodyfikowano: 20.07.2022, 18:28
A|A|A

Festiwal Filmów o Mieście i Architekturze MIASTOmovie szykuje się do 10. jubileuszowej edycji, która odbędzie się w dniach 28 września - 2 października we Wrocławiu.

Do 31 lipca można zgłaszać propozycje wydarzenia (spotkania, wykładu, prezentacji, warsztatu) nawiązującego do tegorocznego tematu edycji Kwestia Gustu, a równocześnie wpisującego się w wątek przewodni jednego z festiwalowych dni, którym jest estetyka lat 90. i 00. Ważna będzie w tym roku wizualność, fizyczność architektury i emocje towarzyszące jej odbiorowi. Przyjrzymy się czynnikom determinującym formę budynków oraz opozycji ładne-brzydkie, mocno obecnej w dyskusji o dziedzictwie tego okresu - mówi Anna Bieliz, dyrektorka programowa festiwalu.

Szukamy nowych głosów, ciekawych tematów i formy. Zależy nam na tym, żeby wydarzenie włączało do udziału zarówno naszą dotychczasową festiwalową publiczność, jak i osoby luźno zainteresowane estetyką przestrzeni powstałej w latach około milenijnych.

Wybrany pomysł trafi do sobotniego programu MIASTOmovie, dopełniając przewidziane na ten dzień spacer, dwa pokazy filmowe oraz dyskusje i spotkania. Miejsce realizacji wybierzemy wspólnie spośród podsuniętych przez nas propozycji. Jeśli jednak zależy Wam na konkretnej lokalizacji, jesteśmy otwarci na sugestie miejsc położonych na terenie osiedli: Stare Miasto, Szczepin, Przedmieście Świdnickie, Przedmieście Oławskie, Nadodrze, Ołbin, Plac Grunwaldzki. Szczegółowe wytyczne znajdziecie w regulaminie dostępnym na stronie: https://miastomovie.pl/
Autorowi/autorce zwycięskiego konceptu gwarantujemy wynagrodzenie oraz wsparcie promocyjne i dokumentację fotograficzną wydarzenia. Osobom spoza Wrocławia zapewniamy również nocleg i zwrot kosztów dojazdu. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 16 sierpnia.

REKLAMA

To może Cię zainteresować