Rozpoczęliśmy "Wakacje z Radiem RAM"!

Radio RAM | Utworzono: 05.07.2022, 18:07 | Zmodyfikowano: 05.07.2022, 18:07
A|A|A

zdjęcia w artykule: Anna Mikołajczyk

Ciekawe rozmowy, interesujący goście. Trochę na żarty, trochę na poważnie.

Zaczęliśmy w Marinie Kleczków przy ulicy Pasterskiej 2b.

Skoro byliśmy nad wodą - od wody zaczęliśmy. Pierwszym gościem naszego plenerowego studia była dyrektorka CEE Hydropolis, CMO MPWiK Wrocław, Wiola Samborska. Porozmawialiśmy o propozycjach Hydropolis na lato. Dla najmłodszych - półkolonie w świecie wody. A dla wszystkich - wystawa czasowa przygotowana z okazji jubileuszu 150-lecia powstania Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

wszystkie fot.w artykule - Ania Mikołaczyk

Vertigo Summer Jazz Festival doczekał się już piątej edycji, sporo na ten temat znajdziecie na naszej stronie internetowej, a o szczegółach imprezy opowiedział jej dyrektor artystyczny, nasz redakcyjny kolega, Piotr Karwat.

Następnie wrócilismy do tematyki wodnej, a konkretnie bezpieczeństwa nad wodą. Naszym gościem byl ratownik wodny Alex Sell z firmy StatekWroclaw.pl. Jak czuć się bezpiecznie na Odrze we Wrocławiu pływając kajakiem, motorówką?  Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą? Jakie są możliwości pływania motorówką dla osób nieposiadających uprawnień?

Monika Wiśniowska-Basel ostatnio jest bardzo zajęta. Sporo koncertuje, właśnie ukazał się jej nowy singiel. A poza tym organizuje artystyczne półkolonie dla dzieci, gdzie można nauczyć się śpiewu, tańca, aktorstwa, udźwiękawiania filmów i uczestniczyć w warsztatach kostiumografii. Czas i miejsce: Siechnice (25-29 lipca) oraz Sępolno (22-26 sierpnia). Dla dorosłych poprowadzi zaś w sierpniu "Soulowe warsztaty wokalne" w "Sztuce na miejscu rynek".

Stowarzyszenie Mosty Kultury organizuje II Letnim Festiwal Kameralny "Muzyka w dawnym Wrocławiu", wstęp na wszystkie jest bezpłatny. Koncerty nawiązują do tradycji salonów muzycznych dawnego Wrocławia i prezentują najpiękniejsze dzieła muzyki klasycznej w wykonaniu znakomitych artystów z Wrocławia i całej Polski. W tym roku zaplanowano pięć wydarzeń od 2 lipca do 27 sierpnia. Przed każdym koncertem zaproszeni prelegenci opowiadają o muzyce, artystach oraz przypomnają słuchaczom niezwykłe historie dawnych salonów muzycznych Wrocławia.
Miejsca koncertów:

2.07.2022 OP ENHEIM / Salon HERZ
16.07.2022 Muzeum Etnograficznym / Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu – Sala wernisażowa
30.07.2022 Muzeum Pana Tadeusza / Oddział Ossolineum
12.08.2022 Muzeum Miejskim Wrocławia / Pałac Królewski
27.08.2022 Sali Sesyjnej w budynku Dworca Głównego

O szczegółach imprezy opowiedziała nam prezeska Mostów Kultury Aldona Bartnik.

Za sprawą Igi Świątek tenis cieszy sie w Polsce znowu dużą popularnością. We Wrocławiu powstała nowa drużyna tenisowa - Come-on Tennis Club Wrocław. Zagra w 1.Lidze. Oficjalnym patronem medialnym - o czym już z dumą mówiliśmy - drużyny zostało Radio RAM. Pomysłodawcą klubu jest wielki fan tenisa, członek Kabaretu Neonówka, Radek Bielecki. Pojawił się w naszym studiu w towarzystwie Karoliny Skowrońskiej, która właśnie dzisiaj wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w tenisie,  i jej mamy Izy.

Gopodarzem spotkań był Piotr Bartyś.

Partnerem programu jest Marina Kleczków

 

 

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować