Zamek Książ twierdzą obronną przed zombie w książce Franciszka Moor'a

Anna Fluder | Utworzono: 02.07.2022, 11:29 | Zmodyfikowano: 02.07.2022, 11:33
A|A|A

"Na mrocznych terenach Dolnego Śląska rodzi się nowa rzeczywistość, pełna przemocy, strachu i zagrożeń. Autor „Wszyscy zginiecie” nie żartuje, naprawdę zginiemy wszyscy i czujemy to przez każdy skrawek naszego ciała. Zmarli powstali, a Franciszek Moor’e pokazuje to tak realistycznie, że trudno się nie bać. A bać się lubimy, szczególnie w bezpiecznych warunkach. Ale tym razem to się nie uda, akcja tej dystopijnej powieści z kluczem dzieje się tuż obok, to wszystko może wydarzyć się dosłownie za chwilę, więc bądźcie gotowi nie tylko na pełną przygód lekturę....." - tak o debiucie Franciszka Moor'a napisała Joanna Lamparska. Kiedy autorka cyklu "Pociąg do historii w Radiu RAM" polecała mi tę lekturę miałam obawy, bo tyle już powstało książek i filmów o zombie, że trudno odbiorcę zaskoczyć czymś nowym. Tym razem dałam się zainteresować i nie żałuję, bo to nie jest opowieść o nieumarłych.  Książka "Wszyscy zginiecie" to opowieść o zagrożeniach, które mogą czyhać na ludzkość, ale też naszych reakcjach na nie i historii pełnej tajemnic. Jakie mogą być konsekwencje budzących się sił zła, wiemy dziś bardzo dobrze śledząc wydarzenia u naszych wschodnich sąsiadów. Ale niebezpieczeństwo może spaść na nas jak pandemia i doświadczenia ostatnich lat sprawią, że lektura w wielu aspektach okaże się bardzo aktualna. W imieniu pozostającego pod pseudonimem autora Franciszka Moor'a przy Półce z Książkami gościła wydawczyni Monika Biernat.

Dla prokuratora Palahniuka była to kolejna, rutynowa sekcja zwłok. Jednak jej finał okazał się zaskakujący. Pierwszy raz w historii kryminalistyki zdarzyło się, że pacjent wstał ze stołu i zabił całą ekipę śledczą. No prawie całą, ponieważ prokuratorowi udało się uciec.
Po zabarykadowaniu bram wiodących do Książa prokurator i Gerard usiłują zapanować nad chaosem, który wybucha wśród zgromadzonych tam ludzi. Nikt nie wie co naprawdę się dzieje i jak należy się zachować. Co jest ważne, a co kompletnie pozbawione znaczenia. Tworzą się zręby przyszłej drużyny zamku Książ, która stawi czoła nieznanemu, rosnącemu w siłę Złu (...).

Po przeczytaniu tej książki Zamek Książ już nigdy nie będzie taki sam ;)

Wiecej o "Wszyscy zginiecie" na stronie: https://www.facebook.com/Wszyscy-Zginiecie

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować