Jak zadbać o zdrowie swojego psa?

Radio RAM | Utworzono: 27.06.2022, 15:19 | Zmodyfikowano: 27.06.2022, 15:19
A|A|A

Materiał Sponsora


Pełnowartościowa karma

Zbilansowana dieta, to najważniejszy aspekt dbania o zdrowie czworonoga. Istotne jest nie tylko dostarczanie odpowiedniej ilości kalorii, ale i zawarte w pokarmie składniki odżywcze, które zadbają o cały organizm zwierzęcia. Karmy od Country&Nature to pełnowartościowe propozycje bogate w białko, kwasy tłuszczowe Omega 3, a także niezbędne witaminy i minerały. Nie zawierają zbóż oraz kurczaka, na które wiele psów jest uczulonych, a także sztucznych barwników, aromatów czy szkodliwych konserwantów. W bogatym asortymencie https://drpetcare.pl/ znajdziesz najróżniejsze propozycje smakowe, które na pewno przypadną do gustu Twojemu pupilowi.

Karma sucha doskonale sprawdzi się dla psów o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, ponieważ zawiera więcej kalorii niż mokra na tą samą ilość pożywienia. Dba także o kondycję uzębienia zwierzęcia – podczas przeżuwania granulki mechanicznie ścierają gromadzącą się płytkę nazębną, a przez to zapobiegają tworzeniu się kamienia. Wilgotny pokarm z kolei to dobry wybór dla czworonogów z wrażliwym układem trawiennym oraz osłabionym uzębieniem. Karma przyrządzana jest w aromatycznym sosie własnym, przez co jest bardzo smakowita. Świetnie sprawdzi się dla psów cierpiących na brak apetytu. To dobre rozwiązanie także dla zwierząt z nadwagą lub otyłością.


Na spacer!

Regularna aktywność fizyczna pozwoli utrzymać czworonogowi dobrą kondycję oraz silne mięśnie. Podstawą są codzienne spacery, które można urozmaicać aportowaniem, bieganiem albo rzucaniem frisbee. Wiele psów lubi także pływanie w jeziorze. Dbając o odpowiednią kaloryczność posiłków oraz aktywność, można uniknąć otyłości u zwierzęcia, która obciąża stawy, otłuszcza organy i może spowodować wiele problemów zdrowotnych.


Regularne wizyty u weterynarza

Podstawowe badania profilaktyczne to najlepszy sposób, by zapobiegać rozwojowi chorób i wyłapywać nieprawidłowości (od szybkiego wykrycia problemu często zależy szansa na jego wyleczenie). Częstotliwość wizyt u weterynarza zależy od stanu zdrowia psiaka. W przypadku zdrowych pupili powinna się odbywać dwa razy w roku. Warto wtedy wykonać kompleksowe badania. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek zmian w funkcjonowaniu czy zachowaniu psiaka, należy bezzwłocznie zgłosić się do specjalisty.

REKLAMA
To może Cię zainteresować