Zastosowanie blachy kwasoodpornej w budownictwie

Radio RAM | Utworzono: 25.06.2022, 11:05 | Zmodyfikowano: 25.06.2022, 11:05
A|A|A

Materiał Sponsora


Branża budowlana powszechnie korzysta ze stali. Wykorzystywana jest do zbrojenia betonu, jako materiał do budowy konstrukcji nośnych i wielu innych zadań. Spośród różnych gatunków stali, wyróżnić można m.in. blachy kwasoodporne, powszechnie wykorzystywane np. do budowy wkładów kominowych, do których podłączane zostają piece gazowe. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie dla stali nierdzewnej, do której blacha kwasoodporna się zalicza. Z materiału tego powstają różnego rodzaju zbiorniki oraz instalacje przystosowane do przechowywania i transportowaniu środków chemicznych, w tym kwasów. Wysoka odporność stali kwasoodpornej na takie substancje sprawia, że nie wchodzi ona z nimi w reakcje chemiczne, nie koroduje i nie traci wytrzymałości. Jakiekolwiek zanieczyszczenia na stali mogłyby wpłynąć na jakość środków, które mają z nią kontakt.


Jak wybrać dobre blachy kwasoodporne do swoich potrzeb?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem blach kwasoodpornych idealnych dla swoich potrzeb, ale nie wiesz, na jaki rodzaj lub gatunek zdecydować się, warto sprawdzić cały katalog produktów. Blachy nierdzewne sprzedawane są w różnego rodzaju formatach i grubościach, od 0,4 do nawet 150 mm. Dzięki tak dużemu zróżnicowaniu, bez trudu można zakupić blachy żaroodporne niezbędne do produkcji pieców lub innych pojemników, mogących mieć kontakt z żarem i wysokimi temperaturami. Blacha nierdzewna dostępna również jest w dużym wyborze formatów, gdzie najmniejszy to 1 000 x 1 000 mm, a największy to 2 500 x 12 000 mm. Umiejętnie wybrane wielkości blachy mają olbrzymie znaczenie dla solidności całej konstrukcji i pozwalają uniknąć zgrzewów i spawów. Dzięki temu można zapewnić maksymalną szczelność produkowanym z blachy konstrukcjom.


Transport stali nierdzewnej

Nie tylko zakup blachy kwasoodpornej może być dla klientów wyzwaniem, ale również jej transportowanie. Zwłaszcza jeśli zamówienie zostało złożone na najgrubsze arkusze. Blacha kwasoodporna może być transportowana na płasko, w arkuszach lub zwinięta w rulony i odpowiednio zabezpieczona przed rozwinięciem się. Bezpiecznie umieszczona na drewnianych paletach i chroniona folią, nie stanowi większego problemu do załadunku i rozładunku. Oczywiście w przypadku kiedy blacha zamówiona została w dużej ilości, niezbędny do jej rozładunku będzie wózek widłowy oraz jego doświadczony operator. Po rozładowaniu, blachy kwasoodporne mogą być przechowywane przez nieograniczony czas w magazynach, czekając na swoją kolej przekazania na produkcję.

REKLAMA
To może Cię zainteresować