Jak dobrać materac ortopedyczny?

Radio RAM | Utworzono: 24.06.2022, 15:06 | Zmodyfikowano: 24.06.2022, 15:06
A|A|A

Materiał Sponsora/fot. unsplash.com/license


Materac ortopedyczny - wykonanie

Materac ortopedyczny to materac wykonany z pianki wysokoelastyczne, która dostosowuje się do leżącego na niej czlowieka. Materace sprężynowe, w przeciwieństwie do ortopedycznych, wykazują jednakową twardość na całej powierzchni. Twardość materaca ortopedycznego zależy od strefy, w której ma znajdować się prawidłowo ułożony kręgosłup. Dobry materac ortopedyczny musi charakteryzować się wysoka elastycznością punktową, co oznacza, że pod naciskiem krzywizn ciała pianka rozchodzi się w przeciwnych kierunkach. Zapewnia to rozciągnięcie całego kręgosłupa w trakcie snu.


Efekty już po pierwszej nocy

Odpowiednio dobrane materace ortopedyczne działają jak 30 minutowe ćwiczenia rozciągania kręgosłupa. Problemy z kręgosłupem rozwiąże zdrowy sen na materacach ortopedycznych, które gwarantują stabilne podparcie. Wbrew pozorom całkiem miękki materiac piankowy nie jest w stanie pomóc na ból pleców, wręcz przeciwnie, może skutecznie je pogorszyć. Dlatego tak ważne jest, by materac medyczny wykonany był z najwyższej jakości pianki wysokoelastycznej. Dzięki temu komfortowy sen zapewniający odpowiednie podparcie ma właściwości prozdrowotne.


Materac rehabilitacyjny przy bólu

Wybierając odpowiedni materac, sprawdźmy czy posiada status wyrobu medycznego. Materace medyczne nie tylko dopasowują się do kształtu ciała, ale też stymuluja komfortowy wypoczynek w siedmiu strefach twardości. Profesjonalnie zaprojektowany materac w czasie snu delikatniw rozciąga kręgosłup, niwelując bóle dysków międzykręgowych i napięcie mięśni. Rozlużnia również nerwy, czym opóźnia proces zapadania się kręgosłup. Jak widać, optymalne dopasowanie materaca ortopedycznego może znacząco przyśpieszyć rehabilitację po urazach kręgosłupa lub wpłynąć na komfort życia osób nieporuszających się o własnych siłach.


Materac nawierzchniowy a dobre samopoczucie

Materace ortopedyczne można także stosować bez przeszkód jako profilaktykę schorzeń kręgosłupa i system wspierający komfort snu. Nie tylko redukuje dolegliwości bólowe przyniesione z pracy, ale wspiera wydajniejsze krążenie krwi. Dzięki temu obudzimy się w końcu rześcy i wypoczęci. Idealnie dopasowuje się do całego ciała, więc jedyny minus ich stosowania, to trudności w opuszczeniu tak wygodnego posłania. Kiedy masz siedzący tryb pracy lub pracujesz fizycznie, materace ortopedyczne mogą okazać się niezastąpionym wsparciem.

REKLAMA
To może Cię zainteresować