Jak ekspresowo rozwiązać problemy z płynnością finansową?

Radio RAM | Utworzono: 23.06.2022, 09:52 | Zmodyfikowano: 23.06.2022, 09:52
A|A|A

Materiał Sponsora


Jak działa faktoring?

Faktoring to instrument finansowy, który jest niezwykle skutecznym narzędziem w walce o utrzymanie płynności finansowej. Zasada jego działania jest prosta. Przedsiębiorca, który dysponuje nieprzeterminowaną fakturą wystawioną kontrahentowi z odroczonym terminem płatności, może ją sprzedać firmie faktoringowej i w ten sposób odzyskać należność niemal natychmiast. Pozyskane w ten sposób środki, w przeciwieństwie do kredytu, przedsiębiorca może przeznaczyć na dowolny cel: uregulować składki w ZUS, wypłacić wynagrodzenia, zapłacić za materiały czy nawet zainwestować w nowy sprzęt lub biuro.

Najważniejszą zaletą faktoringu jest niewątpliwie jego elastyczność i uproszczone do minimum procedury. Faktoring nie wymaga posiadania zdolności kredytowej, nie wpływa na jej obniżenie i tym samym nie blokuje w przyszłości możliwości ubiegania się o finansowanie bankowe. Nie wymaga również ustanawiania zabezpieczenia na majątku firmy. Dodajmy do tego korzyści podatkowe – faktoring można wrzucić w koszty uzyskania przychodu – a zrozumiemy, dlaczego faktoring cieszy się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców.


Co w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę?

Trudności z bieżącym regulowaniem zobowiązań to istotny problem, który wymaga szybkiego rozwiązania. Faktoring jest z zasady elastyczną usługą finansową, z procesem wnioskowania uproszczonym do minimum, więc doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy jakakolwiek zwłoka nie jest wskazana.

Co w sytuacji, gdy przedsiębiorca potrzebuje pieniędzy natychmiast? Rozwiązaniem jest faktoring ekspresowy – autorska odmiana faktoringu, jaką znaleźć można w ofercie NFG na stronie https://nfg.pl/faktoring/faktoring-ekspres. Czym różni się od klasycznego faktoringu? Pozwala na uzyskanie przelewu z finansowania faktur jeszcze przed uruchomieniem cesji wierzytelności.


Kto może skorzystać z usług faktoringu?

Faktoring to nowoczesna usługa finansowa, które wbrew pozorom jest dostępna dla każdego przedsiębiorcy. Zwykło się uważać, że z faktoringu korzystać mogą wyłącznie duże podmioty, o ugruntowanej pozycji rynkowej, jednak nie jest to prawdą. Finansować faktury może każdy przedsiębiorca, który dysponuje nieprzeterminowanymi fakturami wystawionymi kontrahentom z odroczonym terminem płatności. 

Kredytowanie sprzedaży jest w wielu branżach wręcz standardem. Doskonale wiedzą o tym właściciele firm budowlanych, transportowych czy handlowych – bardzo często odroczenie terminu płatności jest wręcz warunkiem nawiązania współpracy. Faktoring może tym samym stanowić dla nich skuteczny sposób rozwoju biznesu i zarządzania płynnością finansową.

REKLAMA
To może Cię zainteresować