Awaryjne otwieranie samochodu - kiedy jest niezbędne?

Radio RAM | Utworzono: 21.06.2022, 14:35 | Zmodyfikowano: 21.06.2022, 14:35
A|A|A

Materiał Sponsora


Zatrzaśnięty w aucie klucz - gdzie szukać pomocy?

Dziś niemal w każdym mieście znajdziesz firmę oferującą usługi awaryjnego otwierania auta. Dowodzi to, jak powszechny jest to problem. Jeśli ostatnią deską ratunku, by dostać się do wnętrza, jest awaryjne otwieranie samochodów, Gliwice to miasto, w którym również znajdziesz pomoc.

Awaryjne otwieranie auta to usługa pogotowia ślusarskiego, dzięki której w bezinwazyjny sposób dostaniesz się do wnętrza swojego pojazdu. Kiedy warto z niej skorzystać?


Kiedy sprawdzi się awaryjne otwieranie samochodów?

Pozostawione w stacyjce kluczyki i zatrzaśnięte drzwi, to nie jedyny wyjęty z życia kierowcy przykład, kiedy pomoc pogotowia ślusarskiego okazuje się nieoceniona.

Z awaryjnego otwierania samochodu warto skorzystać, gdy:

  • elektryka samochodu nie działa poprawnie, przez co nie możesz otworzyć drzwi,
  • masz do czynienia z awarią centralnego zamka,
  • rozładował się akumulator,
  • Twój pilot przestał działać.

Skorzystanie z pomocy pogotowia ślusarskiego to jedna z najlepszych opcji. A jaka jest najgorsza? Zdecydowanie nie warto podejmować samodzielnej próby dostania się do wnętrza. Złym pomysłem jest również rozbicie szyby. Koszt awaryjnego otwierania samochodu jest zdecydowanie mniejszy niż wymiana szyby.


Czy podczas awaryjnego otwierania, samochód zostanie uszkodzony?

Wielu właścicieli pojazdów, by dostać się do stacyjki, w której zostawili klucze, decyduje się na próby podważenia szyby różnymi narzędziami. Efekt? Nie tylko uszkodzona szyba, ale często także karoseria. Jak jest w przypadku pracy specjalistów? Pracownicy pogotowia ślusarskiego wykorzystują odpowiednie narzędzia, które nie pozostawiają najmniejszych uszkodzeń zamka, karoserii czy uszczelki. Co jednak ważne, liczą się nie tylko specjalistyczne narzędzia, ale również doświadczenie. Wiedzą oni, jakiej metody awaryjnego otwierania samochodu użyć w przypadku konkretnego modelu pojazdu. Wszystkie techniki są bezinwazyjne, a także stosunkowo szybkie.

REKLAMA
To może Cię zainteresować