Jak czyscic granitowe zlewy?

Radio RAM | Utworzono: 17.06.2022, 13:59 | Zmodyfikowano: 17.06.2022, 13:59
A|A|A

Materiał Sponsora


Zlew granitowy - czym się cechuje?

Zlewozmywaki granitowe - SinkQuality cechują się przede wszystkim ogromną trwałością i wysoką odpornością na zniszczenia czy porysowania. Nie grozi im przypadkowe zarysowanie podczas zmywania, trzeba jednak wiedzieć, że odpowiednia pielęgnacja i konserwacja jest kluczem do długotrwałego pięknego wyglądu zlewu. Tworzone są one z mieszanki kwarcu i żywicy epoksydowej. Kwarc odpowiada za kolorystykę i fakturę zlewu, a żywica nadaje mu maksymalną trwałość i wytrzymałość. Dostępne są zlewy zarówno jednokomorowe, jak i dwukomorowe, które można dobierać w zależności od swoich potrzeb.


Czyszczenie zlewu granitowego domowymi sposobami

Zastanawiasz się, jak czyścić granitowe zlewy przy użyciu tego, co znajdziesz w domu? To proste! Najpopularniejszym środkiem do czyszczenia jest soda oczyszczona. Najskuteczniej czyści, występując w postaci pasty. Jej wykonanie jest bardzo proste. Wystarczy tylko wsypać sodę miski i dodać do niej odrobinę wody. Pasta z sody oczyszczonej doskonale usuwa kamień i osady trudne do usunięcia w inny sposób. Innym środkiem, który bez problemu znajdziesz we własnym domu jest ocet. Wymieszaj go w proporcji 1:1 z wodą i za pomocą gąbki wyczyść powierzchnię zlewu. Po kilku minutach polej go obficie wodą, a zabrudzenia znikną bezpowrotnie. Roztwór octu i wody doskonale usuwa także osady z wapnia. Istnieje jeszcze jeden sposób na usunięcie najtrudniejszych plam z powierzchni zlewu granitowego, a jest nim użycie miękkiej ściereczki namoczonej w alkoholu. 


Jak czyścić granitowe zlewy?

Jeżeli zlew granitowy jest bardzo zaniedbany, a powstałe zabrudzenia czy odbarwienia nie chcą zniknąć pod wpływem domowych środków, musisz zastosować preparaty specjalistyczne. Na rynku dostępne są specjalne impregnaty, które doskonale odnawiają nawet najbardziej zniszczone zlewy granitowe. Ich zastosowanie jest proste. Najpierw należy dokładnie umyć zlew płynem do naczyń, a następnie wytrzeć go do sucha i spryskać impregnatem, pozostawiając go na 10 min. Po tym czasie zlew należy osuszyć i pozostawić na kilka godzin. Impregnat doskonale wnika w zarysowania zlewu i sprawia, że są one o wiele mniej widoczne, podobnie, jak największe zabrudzenia.

Wiesz już, jak wyczyścić zlew granitowy i jak odnowić jego powierzchnię, a więc do roboty! Zlewozmywaki granitowe to doskonały sposób na wprowadzenie stylu do każdej kuchni.

 

REKLAMA
To może Cię zainteresować