Skąd bierze się popularność Scorpions?

Radio RAM | Utworzono: 14.06.2022, 11:31 | Zmodyfikowano: 14.06.2022, 11:31
A|A|A

Materiał Sponsora


Ciężko byłoby znaleźć osobę, która nie słyszała piosenek zespołu Scorpions i nie jest w stanie podać tytułów kilku przebojów wszech czasów, które grupa na swoim koncie ma. Lata wspólnego grania to „Still Loving You”, „Rock You Like a Hurricane”, „Send me an Angel” czy też „Wind of Change” i wiele innych propozycji, które elektryzują fanów zespołu. Nic więc dziwnego, że każdy koncert i każdy album stają się ważnym wydarzeniem na muzycznym rynku. Charakterystyczny głos, wyjątkowe brzmienia oraz spektakularne widowiska to tylko kilka rzeczy, które sprawiają, że Scorpions są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na świecie.


Wind of Change” i inne hity zespołu, które grupa zagrała na koncercie

Polscy fani mogli podziwiać zespół Scorpions na Tauron Arenie Kraków. Ostatni koncerty w kraju to prawdziwa gratka dla tych wszystkich, którzy doceniają rewelacyjną muzykę oraz od lat towarzyszą zespołowi. Grupa zagrała kolejny raz w Polsce, a fani nie zawiedli i bawili się świetnie. Zespół to jedna z najdłużej nieprzerwanie działających formacji na świecie, a każdy album studyjny staje się prawdziwym przebojem. I choć członkowie zespołu wiele razy zapowiadali koniec kariery, to Scorpions w dalszym ciągu dostarczają szeregu emocji kolejnym pokoleniom zafascynowanym ponadczasowymi balladami, charakterystycznymi riffami. Z drugiej strony warto pamiętać, że w składzie Scorpions gra Polak Paweł Mąciwoda, co niewątpliwie jest powodem do narodowej dumy.

Każdy koncert Scorpions to dobrze spędzony czas. To podróż w odległą przeszłość, bo przecież ekipa na scenie jest już ponad 55 lat oraz stale wyznacza standardy w branży. Na koncie zespół ma niezliczoną ilość przebojów, a wierni fani znają piosenki na pamięć, więc koncerty są niezwykłymi wydarzeniami, które łączą najstarszych z najmłodszymi. Wszak na tych utworach wychowało się już kilka pokoleń.


Prawdziwa gratka dla fanów zespołu

Być może popularność Scorpions wynika z tego, że wymykają się oni wszystkim możliwym schematom. Poza walorami artystycznymi zespół przyciąga fanów także swoją otwartością i niezwykłą atmosferą, jaka na koncertach porywa tłumy. A to pozwala zdobywać nową coraz młodszą publikę, a także stale dostarczać wrażeń starszym fanom. W żyłach tych osób płyną hardrockowe riffy i z pewnością na szlagierach wielu z nich uczyło się gry na gitarze. Pewnie dlatego na wszystkich koncertach zespół i organizatorzy wydarzenia nie mogą narzekać na frekwencję.


Najlepszy koncert Scorpions

Basista Scorpions – Paweł Mąciwoda, który od 18 lat gra w zespole, podkreśla, że każdy koncert w Polsce to pewnego rodzaju powrót do domu. Poza nim na scenie można było zobaczyć takich muzyków jak Klaus Meine, Rudolf Schenker, Matthias Jaabs i Mikkey Dee, co już na starcie było gwarancją energetycznego spotkania, które na długo wszyscy zapamiętają.

Płyty Scorpions i więcej ciekawostek dotyczących zespołu znajdziecie na stronie: https://www.empik.com/artysta/scorpions

 

 

REKLAMA
To może Cię zainteresować