Jakie modele Volvo posiada w swojej aktualnej ofercie?

Radio RAM | Utworzono: 03.06.2022, 11:37 | Zmodyfikowano: 03.06.2022, 11:37
A|A|A

Materiał Sponsora


Jakie są auta oferowane przez Volvo?

Volvo produkuje naprawdę ciekawe samochody. Stanowią one wzór pod względem bezpieczeństwa, a ich wyposażenie oraz jakość wykonania pozwala stawiać w klasie premium samochody oznaczane marką tego szwedzkiego producenta. Volvo może pochwalić się aktualnie przede wszystkim SUVami, które to mają stanowić podstawę oferty w najbliższych latach. Dodatkowo wprowadzane są samochody elektryczne i hybrydowe.


Jakie SUVy oferuje Volvo?

SUVy to najważniejsza dla Volvo część oferty.  Bazowo wszystkie z nich są dostępne jako tak zwane miękkie hybrydy, a ponadto każdy z modeli jest dostępny jako hybryda plug-in co można rozpoznać po słowie Recharge dodanym do jego nazwy. Dodatkowo każdy model jest oznaczany przedrostkiem XC. Podstawowy SUV Volvo to model XC40. Plasuje się on w klasie kompaktowej i rywalizuje między innymi z Audi Q3, czy też Mercedesem GLA.

Rolę średniego SUVa w ofercie Volvo pełni model XC60. Znajduje się on w segmencie D klasy premium, co oznacza, że jego rywale to między innymi Audi Q5, BMW X3 oraz Mercedes GLC. Nie można zapomnieć również o takich autach jak Porsche Macan oraz Lexus NX.

Największy SUV oferowany przez Volvo to z kolei Volvo XC90. Znajduje się ono w klasie wyższej, dzięki czemu oferuje spore wymiary, a także ogromny komfort. Jego rywale to Audi Q7, Porsche Cayenne, Mercedes GLE, czy też BMW X5.


Jakie sedany i kombi oferuje Volvo?

Niegdyś oferta sedanów i kombi od Volvo była znacznie większa. Teraz jednak jej znaczenie zmalało z racji na rosnącą popularność SUVów w segmencie premium. Dlatego wśród sedanów i kombi znajdziemy jedynie po dwa modele.

Mniejszy z sedanów/kombi jest model S60/V60. Literki S używa się do określenia nadwozia typu sedan, a za pomocą litery V nazywane są kombi produkowane przez szwedzką markę. Samochód ten to bezpośredni rywal dla Audi A4, BMW serii 3, czy też Mercedesa klasy C. Dlatego jest on uplasowany w segmencie D, czyli klasie średniej.

Największy sedan i kombi od Volvo korzysta z liczby 90 i nazwa modelu brzmi odpowiednio S90 lub V90 w zależności od typu nadwozia. Jest już to auto, które należy do klasy wyższej, a więc jego rywale to Mercedes klasy E, Audi A6 bądź BMW serii 5.

REKLAMA
To może Cię zainteresować