Schody kamienne – co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania?

Radio RAM | Utworzono: 23.05.2022, 12:34 | Zmodyfikowano: 23.05.2022, 12:34
A|A|A

Materiał Sponsora


Jaki materiał najlepiej sprawdzi się na schody kamienne?

Niezastąpionym materiałem do budowy schodów z kamienia jest granit. To materiał bardzo trwały, odporny niemal na wszystkie czynniki zagrożenia, a także estetyczny. Schody kamienne Warszawa wykonane z granitu dobrze sprawdzą się na zewnątrz budynku, ale również w środku, zwłaszcza w otoczeniu stylu klasycystycznego, glamour, ale również skandynawskiego. Schody wewnętrzne można wykonać także z ponadczasowego marmuru. Kamień ten mniej nadaje się natomiast na schody zewnętrzne, ponieważ pod wpływem wilgoci i czynników atmosferycznych może ulegać niszczeniu. Można temu zapobiec odpowiednią impregnacją i konserwacją, ale to oznacza dodatkowe koszty.


Jakie zalety posiadają schody z naturalnego kamienia?

Najważniejszym atutem schodów kamiennych jest oczywiście wysoka wytrzymałość. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, dzięki czemu, nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji odznaczają się one doskonałym wyglądem. Schody z naturalnego kamienia takiego jak granit są również bardzo odporne na wilgoć i nie chłoną zabrudzeń, co pozwala łatwiej zachować je w nienagannej czystości. Kamień wybierany pod kątem budowy schodów posiada także odpowiednie właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu jest bezpieczniejszy.

Jeśli chodzi o wygląd, schody kamienne można zaaranżować w wielu ciekawych kolorystykach, wzorach i fakturach, dzięki czemu, bez trudu można je dostosować do wiodącej aranżacji wnętrza lub stylistyki, w jakiej zaprojektowano budynek. Są one bardzo praktyczne i dobrze sprawdzają się zarówno na zewnątrz budynku, jak również w jego wnętrzu.


Czy warto wybrać schody kamienne w Warszawie?

Pewnym minusem schodów kamiennych jest stosunkowo wysoka cena. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie korzyści płynące z wyboru naturalnego kamienia, jest to dobra inwestycja w przyszłość. Takie schody nie generują bowiem dodatkowych kosztów eksploatacyjnych, a ponadto, przez wiele lat zachowują swój doskonały wygląd. W związku z tym, wiele osób decyduje się na schody kamienne w Warszawie. To rozwiązanie eleganckie, trwałe i praktyczne!

REKLAMA
To może Cię zainteresować