Autem za granice na wakacje - o czym warto pamiętać?

Radio RAM | Utworzono: 19.05.2022, 14:23 | Zmodyfikowano: 19.05.2022, 14:23
A|A|A

Materiał Sponsora

 

  1. Wakacje autem - co zabrać ze sobą do samochodu jadąc na rodzinny wypoczynek do Albanii?
  2. Wakacje samochodem - albańskie autostrady, jaki jest ich koszt?
  3. Podróż samochodem - jakie są albańskie przepisy drogowe?
  4. Podróż autem po Albanii - jakich problemów można się spodziewać?
  5. Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie samochodowe dla siebie?


Wakacje autem - co zabrać ze sobą do samochodu jadąc na rodzinny wypoczynek do Albanii?

Wybierając własny samochód warto pamiętać o zabraniu kilku niezbędnych rzeczy, bez których podróż może się nie udać lub być nie do końca bezpieczną. W Albanii obowiązuje konwencja Genewska, a więc jeżeli zamierzasz wybrać się tam na wypoczynek z dojazdem własnym, to powinieneś mieć w samochodzie nie tylko pasy bezpieczeństwa, ale specjalny trójkąt ostrzegawczy a także fotelik dla swojego dziecka niemającego 12 lat. 


Wakacje samochodem - albańskie autostrady, jaki jest ich koszt?

Wakacje w ciepłe miejsca Europy cieszą się ogromną popularnością. Kamieniste plaże (lub piaszczyste plaże w zależności od kraju) to świetne miejsce na wypoczynek. A Morze Adriatyckie ma cudownie ciepłą temperaturę, znacznie wyższą niż Bałtyk. A jaki jest koszt albańskich autostrad i innych dróg? W samej Albanii nic nie trzeba płacić, drogi są bezpłatne, ale żeby dostać się do Albanii trzeba przejechać przez Czechy gdzie za autostradę płaci się 310 koron za 10 dni lub 440 koron za 30 dni, Słowację (10 euro za 10 dni i 14 euro za 30 dni) oraz przez Węgry, gdzie trzeba zapłacić 3500 forintów za 10 dni lub 4780 forintów za 30 dni. 


Podróż samochodem - jakie są albańskie przepisy drogowe?

W Albanii, tak samo jak w innych krajach, obowiązują pewne przepisy drogowe. Przede wszystkim warto mieć świadomość tego że na terenie zabudowanym nie można jeździć szybciej niż 40 km na godzinę. Na obszarach niezabudowanych limit ten zwiększa się do 80 km na godzinę, na drogach szybkiego ruchu wynosi 90 km/h a na autostradach 110 km/h. We krwi nie może znajdować się więcej niż 0,01 promila alkoholu i należy włączać światła gdy jest zła widoczność lub w tunelu nocą. Kierowca może rozmawiać przez telefon, ale wyłącznie przez zestaw głośnomówiący i wszyscy będący w samochodzie muszą mieć zapięte pasy.


Podróż autem po Albanii - jakich problemów można się spodziewać?

Jakie problemy czekają w Albanii na polskich kierowców? Jednym z głównych z pewnością jest stan dróg, który pozostawia wiele do życzenia. W wielu przypadkach można nawet uszkodzić nadwozie swojego samochodu jeżdżąc po tamtejszych drogach. Oczywiście w kraju tym znajdują się również dobre drogi, oznaczone literką E, która oznacza europejskie standardy.


Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie samochodowe dla siebie?

Wybierając się samochodem do albanii warto również pomyśleć nad ubezpieczeniem samochodowym. Jeżeli nie wiesz, jaka oferta będzie dla ciebie najkorzystniejsza, to zawsze możesz skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń, który znajdziesz pod adresem https://kalkulator-ubezpieczen.pl/. Dzięki temu wybierzesz coś dla siebie!

REKLAMA
To może Cię zainteresować