Praktyczne informacje o tym jak zezłomować samochód

Radio RAM | Utworzono: 17.05.2022, 09:49 | Zmodyfikowano: 17.05.2022, 09:49
A|A|A

Materiał Sponsora

 

Jakie auta warto zezłomować?

Wiele sytuacji pokazuje, że eksploatacja leciwego samochodu wcale nie jest opłacalna. Stare auta w złym stanie technicznym wymagają kosztowych napraw, nie raz nawet przekraczających wartość pojazdu. Samochód, który częściej stoi u mechanika niż wozi Cię do pracy jest tez nie tylko finansowym kłopotem, ale często przysparza również trudności z organizacją codziennych przejazdów. Jeśli taki stan rzeczy brzmi dla Ciebie znajomo - z pewnością zastanów się nad złomowaniem auta. 

Stacja demontażu pojazdów będzie też rozsądnym wyborem dla właścicieli aut powypadkowych i pokolizyjnych. Jeśli ubezpieczyciel stwierdził szkodę całkowitą, samochód będzie ciężko doprowadzić do stanu używalności w rozsądnym budżecie. Dlatego też wtedy dobrze jest wykluczyć go z eksploatacji i rozważyć złomowanie takiego samochodu.  

Recykling pojazdów


Gdzie szukać dobrego auto złomu?

Możesz natknąć się na wiele ofert kasacji aut, jednak nie wszystkie z nich będą wyglądały tak samo. Usługa złomowania auta może różnić się też ceną, dlatego zanim wybierzesz stację demontażu zorientuj się w tym jakie kwoty proponują za samochody. Może okazać się, że różnice będą na tyle spore, że warto będzie pojechać na auto złom oddalony nieco od Twojego miejsca zamieszkania, aby dostać lepszą cenę za złomowany pojazd. W niektórych przedsiębiorstwach możesz również liczyć na dodatkowe świadczenia. Firma Exmet, która oferuje złomowanie aut w Gliwicach dodatkowo zaproponuje pomoc w wyrejestrowaniu samochodu i przygotowanie dokumentów do Wydziału Komunikacji. Możesz oczywiście złożyć wniosek osobiście, i samemu dopilnować wszystkich formalności, ale to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu. 


Co będzie potrzebne do kasacji samochodu?

Gdy wybierasz się firmy świadczącej recykling pojazdów nie zapomnij o skompletowaniu potrzebnych dokumentów! Zabierz do stacji demontażu swój dowód osobisty, dowód rejestracyjny samochodu i kartę pojazdu. Niezbędne są również tablice rejestracyjne. W przypadku gdy samochód nie jest Twoją własnością potrzebna będzie Ci jeszcze zgoda i pełnomocnictwo właściciela pojazdu. Niezależnie czy złomujesz samochód osobowy, ciężarowy, czy inne pojazdy, to właśnie te dokumenty będą Ci potrzebne do zezłomowania auta. 

Ze stacji demontażu otrzymasz zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do kasacji, dzięki któremu możesz złożyć wniosek o wyrejestrowania auta oraz wypowiedzenia ubezpieczenia oc. Warto pamiętać o tych ważnych krokach, bowiem Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny odnotowuje w swoim systemie auta, które nie zostały wyrejestrowane a nie mają ważnej polisy, nakładając na ich właścicieli dotkliwe kary finansowe. Z tego też względu warto wybrać legalne złomowanie pojazdu lub skup aut, który zapewnia odpowiednie dokumenty, aby nie narazić się na dodatkowe problemy i trudności ze strony UFG. 

REKLAMA
To może Cię zainteresować