Zaskakująca i sensacyjnie wysoka porażka koszykarzy Śląska. Będzie czwarty mecz w półfinale.

Wojciech Klich, Robert Radczak, jp | Utworzono: 08.05.2022, 22:08 | Zmodyfikowano: 08.05.2022, 22:35

Po meczu Robert Radczak porozmawiał dla Radia RAM z Aleksandrem Dziewą:

Przed mikrofonem stanął też Szymon Tomczak:

AKTUALIZACJA

W finale czeka już Legia Warszawa, która w poniedziałek po raz trzeci pokonała Anwil Włocławek i wygrała półfinałową rywalizację 3:0.

RELACJA Z MECZU W HALI ORBITA:

Przed meczem wydawało się, że to Śląsk jest już niemal jedną nogą w finale Basket Ligi. Wrocławianie w dwóch pierwszych meczach tej rywalizacji spisali się świetnie i w Słupsku wygrali najpierw 20. punktami, a potem 25.

W niedzielę jednak nic nie układało się po myśli wrocławian. Już pierwsza kwarta była jak uderzenie obuchem w głowę. Nie działała ani ofensywa, ani defensywa. Z kolei przyjezdni grali jak z nut, a duet Billy Garrett/Marcus Lewis był nie do zatrzymania. Wrocławianie już po pierwszej odsłonie przegrywali 22:39.

Taki wynik, taka przepaść, podcięła skrzydła podopiecznym Andreja Urlepa. Śląsk starał się co prawda gonić wynik, ale Czarni nie pozwalali wrocławianom dojść do głosu. W drugiej kwarcie różnica powiększyła się o kolejne 13 punktów i było w zasadzie po meczu.

W trzeciej i czwartej kwarcie Śląsk nie był w stanie zaprezentować poziomu, który pozwolił wrocławianom dwukrotnie wygrać w Słupsku. Z kolei rywale spokojnie kontrolowali wynik meczu powiększając jeszcze przewagę w trzeciej odsłonie o osiem, a w czwartej o aż 25(!) punktów.

Wysoka porażka Śląska oznacza, że wrocławianie będą musieli rozegrać czwarty mecz półfinałowej rywalizacji. Ten zaplanowany jest na wtorek, na godzinę 20:10.

WKS Śląsk Wrocław – Czarni Słupsk 60:123 (22:39, 16:29, 17:25, 5:30)