Kariera gracza - jak zostać profesjonalnym gamerem?

Radio RAM | Utworzono: 05.05.2022, 12:25 | Zmodyfikowano: 05.05.2022, 12:25
A|A|A

Materiał Sponsora


1. Wybór gry i sprzętu

Zanim zarobisz na graniu pierwsze pieniądze, czekają Cię miesiące i lata rozrywki toczonej dla czystej przyjemności. Jeśli szukasz gier, które zapewniają potencjalnie największe zarobki w branży, oto pięć topowych:

  • Dota 2,
  • CS: GO (Counter Strike: Global Offensive),
  • Fortnite,
  • LOL (League of Legends),
  • StarCraft II.

Każdy z tych tytułów generuje zainteresowanie na całym świecie i jest przedmiotem dziesiątek turniejów z pulami nagród o łącznej wartości setek milionów dolarów. Oczywiście wciąż istnieje zainteresowanie tytułami w rodzaju gier piłkarskich z serii FIFA, które również generują określone zyski, choć nie na tak dużą skalę jak wymienione wyżej pozycje.

Gra to jedno, a sprzęt, który pozwala na osiąganie dobrych wyników – drugie. Na dobry początek można zdecydować się m.in. na komputery Actina, których parametry są dostosowane do wymagań najpopularniejszych gier i pozwalają na płynną rozrywkę na wysokim poziomie. Ich cena waha się zazwyczaj w przedziale 4-7 tys. zł, choć wraz z osiąganymi postępami i profesjonalizacją kariery prawdopodobnie zainwestujesz w kolejne PC o wartości dochodzącej nawet do ok. 30 tys. zł.

Czym wyróżniają się komputery do profesjonalnej gry? Przede wszystkim najwyższą wydajnością i możliwościami podzespołów, np. procesorów czy kart graficznych. Praktycznie znaczenie ma też dobór wartościowych urządzeń peryferyjnych, np. monitorów czy klawiatur i myszek.


2. Zdobywanie doświadczeń

Krokiem ku prawdziwej karierze w e-sporcie jest dojście do poziomu, który umożliwia start w turniejach. Współczesne organizacje branżowe uważnie śledzą rynek i rozgrywki. Istnieje wiele sieci skautingowych, które – podobnie jak w tradycyjnym sporcie – mają za zadanie wyławiać i pozyskiwać największe talenty. Ocenia się zarówno konkretne, mierzalne wyniki, jak i styl gry czy osobowość gracza.

Na tym etapie trzeba po prostu doskonalić umiejętności i liczyć na zauważenie. Pomaga w tym start w turniejach, budowanie relacji w branży czy tworzenie własnych materiałów, np. streamingów albo poradników. Korzystanie z tego typu multimediów jest też formą treningu na samym początku potencjalnej kariery.


3. Profesjonalna kariera gamera

Załóżmy, że dołączasz do profesjonalnej organizacji e-sportowej. Od tej pory w Twoim życiu jest miejsce na:

  • regularne treningi pod okiem specjalistów, na najlepszym sprzęcie,
  • pomoc fizjoterapeutów, psychologów czy doradców biznesowych,
  • budowanie wizerunku w mediach społecznościowych i branżowych,
  • przygotowania do polskich i międzynarodowych turniejów.

Profesjonalizacja kariery przypada zazwyczaj na pierwsze lata dorosłości. Bliżej 30. roku życia zawodnicy coraz częściej decydują się na e-sportową emeryturę. Zostają trenerami, streamerami czy w inny sposób uczestniczą w życiu e-sportowego środowiska, jednak nie są już w stanie rywalizować z młodszymi graczami. E-sport na najwyższym poziomie wymaga sprawności fizycznej, siły mentalnej, a także niezwykłej koordynacji na linii oko-ręka oraz refleksu. A zatem jeśli chcesz. zacznij od inwestycji w sprzęt, np. w kartę graficzną dostępną na stronie https://www.sferis.pl/karty-graficzne-2889, trenuj i walcz o najwyższe cele!

REKLAMA
To może Cię zainteresować