Gitarowy Rekord Świata wrócił na wrocławski Rynek

Radio RAM, jp, Joanna Jaros | Utworzono: 26.04.2022, 14:03 | Zmodyfikowano: 26.04.2022, 14:03
A|A|A

zdj. Joanna Jaros

RELACJA:

Pierwsza edycja Gitarowego Rekordu odbyła się z inicjatywy Leszka Cichońskiego w 2003 roku. Słynny przebój Jimmi'ego Hendrixa pt. „Hey Joe" zagrało wtedy 588 gitarzystów. W 2019 roku było ich już 7 423 – to była do tej pory największa liczba uczestników w historii festiwalu. Po dwóch latach edycji specjalnych, spowodowanych pandemią, Gitarowy Rekord Świata powrócił na wrocławski Rynek. Grano na wszystkim co tylko miało struny:

 

PRZED REKORDEM:

Leszek Cichoński powiedział „Dzień dobry we Wrocławiu” z Pawłem Gołębskim we wtorek 26 kwietnia i zaprosił na niedzielę, na Gitarowy Rekord Świata. W tym roku impreza wraca na wrocławski Rynek.

MATERIAŁY PRASOWE ORGANIZATORÓW:

Cztery sceny, gitarowe miasteczko w sercu Wrocławia i światowe gwiazdy – tak zapowiada się jubileuszowa edycja Gitarowego Rekordu Świata. Już w niedzielę, 1 maja, tysiące gitarzystów po raz 20. zagra wspólnie legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, a Wrocław stanie się stolicą gitary. Finałem gitarowego święta będą koncerty gwiazd w ramach 3-Majówki. Wystąpi m.in. zespół Dire Straits Legacy. Organizatorzy przygotowali informacje praktyczne dla gitarzystów.

Pierwsza edycja Gitarowego Rekordu odbyła się z inicjatywy Leszka Cichońskiego w 2003 roku. Słynny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe” zagrało razem 588 gitarzystów. W 2019 roku było ich już 7 423 – to największa liczba uczestników w historii festiwalu. Po dwóch latach edycji specjalnych spowodowanych pandemią Gitarowy Rekord Świata powraca na wrocławski Rynek.


Więcej informacji: 

WWW: www.heyjoe.pl 

FB: @GitarowyRekord

IG: @gitarowy_rekord_guinnessa

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować