Pokój dziewczynki — jak go urządzić? 

Radio RAM | Utworzono: 26.04.2022, 10:05 | Zmodyfikowano: 26.04.2022, 10:05
A|A|A

Materiał Sponsora


Urządzanie pokoju dziecka — dobry plan to podstawa

Urządzanie pokoju dziecka warto zacząć od wykonania solidnego planu. A to dlatego, że przestrzeń malucha musi być przede wszystkim wielozadaniowa i niezwykle funkcjonalna. Pokój dziecka jest bowiem jednocześnie sypialnią, miejscem nauki i pokojem zabaw. Są to aż trzy zupełnie odmienne funkcje, dlatego też każda z nich powinna mieć w pomieszczeniu wyznaczoną odpowiednią strefę. Pomyśl więc, w którym miejscu powinny znajdować się meble sypialniane, a w którym biurko wraz z regałem, no i oczywiście, gdzie ma powstać kącik do zabawy. Dzięki temu pokój będzie miał praktyczny rozkład, a Ty znacznie łatwiej dopasujesz do gotowego projektu pokoju odpowiednie meble i dodatki, które można znaleźć w sklepie internetowym EMAKO


Czym kierować się przy urządzaniu pokoju dziewczynki? 

Stworzenie pięknej i funkcjonalnej aranżacji pokoju dla dziewczynki to niełatwa sprawa. Szczególnie że wnętrze ma być nie tylko praktyczne. Bardzo ważne, aby spełniało też wymagania estetyczne dziecka. Dlatego też, urządzając pokój dziewczynki, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Pierwszą z nich są jej zainteresowania. Taka praktyka sprawdza się właściwie zawsze, jeśli chodzi o pokoje dziecięce. Maluchy mają swoich idoli oraz ulubione motywy, a ''wplecenie'' ich w wystrój wnętrza, lub stworzenie z nich motywu przewodniego jest świetnym pomysłem. 

Tworząc projekt pokoju dla dziewczynki, koniecznie weź pod uwagę także wiek dziecka. To ważne zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych.  Twoje preferencje wnętrzarskie z pewnością różnią się od tych, jakie ma Twoja córka. Ale w końcu każdy wiek rządzi się swoimi prawami — róż na ścianach i jednorożce u czterolatki to standard. Natomiast u starszych dzieci można postawić na bardziej neutralny wystrój. 

A co z wyposażeniem wnętrza? Meble w pokoju dziecięcym powinny być przede wszystkim funkcjonalne i dobrze dopasowane do wnętrza pod względem wizualnym. Ta druga kwestia nie jest trudna do wdrożenia — obecnie na rynku jest ogromny wybór wspaniałych kompletów mebli. Taki zestaw sprawi, że aranżacja pokoju dziewczynki będzie spójna. Jeśli chodzi zaś o funkcjonalność, to ważne, aby meble były dobrze dopasowane do potrzeb dziecka. Dotyczy to przede wszystkim ich rozmiaru. 

REKLAMA
To może Cię zainteresować