Światowy Dzień Książki przy Sobotniej Kawie

Anna Fluder | Utworzono: 23.04.2022, 11:16 | Zmodyfikowano: 23.04.2022, 11:16
A|A|A

"W dzisiejszych czasach czytanie jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej w historii" - napisano na stronie internetowej UNESCO, które od lat patronuje obchodom Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. 23. kwietnia stał się świętem książki blisko sto lat temu - "musimy pielęgnować książki i bronić ich statusu jako symboli nadziei i dialogu".

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich ustanowiło 1955 roku, jednak jego obchody mają dłuższą genezę. Po raz pierwszy święto powołano w 1926 r. z inicjatywy wydawcy z Walencji Vicente Clavel Andrésa. Data 23 kwietnia nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1616 roku zmarli William Szekspir i Miguel de Cervantes.

W Radiu RAM od lat propagujemy czytelnictwo zapraszając do rozmów o literarurze w cyklu Półka z Książkami. W pierwszej kolejności zaproszenia kierujemy do wrocławskich autorek i pisarzy, ale chętnie sięgamy też po warte polecenia tytuły, znanych mniej lub bardziej, twórców literatury z całej Polski. Powieści, biografie, reportaże, ale też wiersze i bajki dla dzieci - każdy gatunek zsługuje na uwagę i każdny czytelnik może dla siebie wybrać coś ciekawego. Przy Sobotniej Kawie kilka wybranych fragmentów rozmów z ostatniego roku, a wśród propozycji nowości i rozmowy o sztuce pisania i kreowania literackiego świata. 

Na pokładzie Radia RAM mamy także świętującego dziś autora odlotowego reportażu. "Lecę. Piloci mi to powiedzieli" to książkowy debiut Jana Pelczara. Ten tytuł swoją premierę miał rok temu, obleciał już kawał świata...

https://www.radioram.pl/articles/view/41977/Podniebny-seans-Jana-Pelczara-w-reportazu-Lece-Piloci-mi-to-powiedzieli-POSLUCHAJ

Ewelina Lis, dobrze znany słuchaczom Radia RAM głos Wiadomości, także oddała w nasze ręce bardzo ważną publikację. "Onkomocni. Potęga wspomnień" to książka, którą można czytać jak niezwykłą opowieść o niezwykłych ludziach, ale też potraktować jak pomocną dłoń dla tych, którzy w walce z chorobą tracą nadzieję. 

https://www.radioram.pl/articles/view/43208/Potega-emocji-doswiadczen-i-sily-przy-Sobotniej-Kawie

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować