Elektryczne Volvo – przyszłość zaczyna się już teraz

Radio RAM | Utworzono: 05.04.2022, 11:40 | Zmodyfikowano: 05.04.2022, 11:40
A|A|A

Materiał Sponsora


Oferta elektryczna Volvo

Volvo stara się wprowadzić na rynek coraz więcej pojazdów, które są innowacyjne w swoim segmencie. Należą do nich na przykład auta elektryczne, które stanowią przyszłość motoryzacji i jak pokazuje to szwedzki producent ta przyszłość rozpoczyna się już dziś, gdyż na rynku są obecnie dostępne dwa auta z napędem elektrycznym tej marki. Dla Volvo elektryczne samochody to bardzo ważna gałąź działalności, gdyż ten producent jest doskonale świadomy tego, że należy jak najbardziej pracować nad obniżeniem emisji spalin do atmosfery. Dodatkowo w ten sposób marka ta tworzy sobie grunt przed okresem, który rozpocznie się od 2030 roku i będzie oznaczał stopniowe wprowadzanie zakazów sprzedaży nowych aut z silnikiem spalinowym przez poszczególne kraje, czy też stany w USA.


Volvo XC40 Recharge – pierwsze w historii elektryczne Volvo

Nowy rozdział w swojej historii Volvo rozpoczęło w 2020 roku. Wtedy zadebiutowała elektryczna wersja najmniejszego SUVa marki, która otrzymała nazwę Volvo XC40 Recharge. Samochód ten wyposażony jest w akumulator o pojemności 78 kWh, co pozwala na pokonanie ponad 400 kilometrów na jednym ładowaniu, co jest naprawdę dobrym wynikiem nawet dziś, gdy samochody elektryczne w trakcie ostatnich dwóch lat rozwinęły się bardzo szybko. Volvo XC40 łączy wszystkie cechy Volvo, czyli najwyższy poziom bezpieczeństwa, komfort, luksusowe wyposażenie z jednostką elektryczną, która zapewnia ekologiczne poruszanie się bez emitowania jakichkolwiek związków do atmosfery.


Volvo C40 – pierwszy elektryk opracowany z myślą o tym napędzie

W 2021 roku odbyła się bardzo ważna dla Volvo prezentacja. O ile marka ta posiadała wcześniej samochód elektryczny, tak była to jedynie wersja istniejącego modelu. Dlatego nastała pora na stworzenie oddzielnego auta, które będzie od samego początku zaprojektowane z myślą o właśnie napędzie elektrycznym. Takim samochodem jest Volvo C40 Recharge, czyli kompaktowy crossover, który reprezentuje to, co najlepsze w Volvo. Baterie o pojemności 78 kWh i aż 402 konie mechaniczne mocy maksymalnej wraz z momentem obrotowym rzędu 660 niutonometrów to mieszanka, która zapewnia temu względnie niewielkiemu samochodowi osiągi z wysokiej półki, a to wszystko w połączeniu z luksusem i bezpieczeństwem.

REKLAMA
To może Cię zainteresować