„Królowa głodu” Wojciecha Chmielarza w Radiu RAM, autor w Półce z książkami

Grzegorz Chojnowski, Radio RAM, jp | Utworzono: 04.04.2022, 10:00 | Zmodyfikowano: 04.04.2022, 10:00
A|A|A

okładka audiobooka

Powieść „Królowa głodu” wydały MARGINESY, dzięki którym prezentujemy fragmenty książki jednego z najpoczytniejszych i najlepszych dziś autorów literatury sensacyjnej i kryminalnej. Wojciech Chmielarz to laureat Nagrody Wielkiego Kalibru, uznanie zdobyła jego seria kryminałów z komisarzem Mortką, ale też thrillery. Według 'Żmijowiska' powstał serial Canal+ wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego. 'Królowa głodu' to miks postapokalipsy, horroru, science fiction, westernu i fantasy.

"Królowa głodu" to jedna z pierwszych napisanych przez Wojciech Chmielarza książek. Powstała z fascynacji fantastyką, historią i apokalipsą, a inspiracją były powieści George'a R.R. Martina. Dlaczego ten tytuł powraca i jest tak mało znany? Zapytaliśmy autora w naszym cyklu Połka z Książkami.

Z opisu wydawcy:

Księstwo Kuźni Zachodu upadło, jego dawne tereny pozostają ponurym pasem ziemi niczyjej. Ludzie, którzy jakimś cudem przetrwali rzeź, padają ofiarą grasujących w lasach ogromnych żlebodźwiedzi i zwyczajnego głodu. Przesiąknięte krwią poległych ruiny państwa stały się domem głównie dla przybywających z daleka poszukiwaczy, którzy patroszą okolicę kawałek po kawałku w pogoni za żywmetalem, rzadkim i cennym kruszcem o wyjątkowych właściwościach.

Do takiej osady przybywa młody Holender Bram Huygens. Bez karawany, bagaży i sprzętu do wydobywania. Nie chce mówić o tym, kto i po co go przysłał, ale nikogo to nie dziwi – miejscowi nie są zbyt otwarci. Miniona wojna, która nie wzięła się znikąd, jest pokłosiem chaosu zrodzonego po apokalipsie. Bramowi powierzono misję, od której zależy przyszłość dawnego księstwa i jego mieszkańców. Wkrótce młodzieniec przekona się, że tutaj każdy ma swoje sekrety, a niektóre z nich są śmiertelnie groźne. Zwłaszcza jeśli za przeciwnika ma się lokalnego szeryfa…

Tymczasem w głębi lasów budzi się nowa siła – potężna, obłąkana, żądna ludzkiego mięsa i zemsty.

O kilku innych tytułach opowiadał nam w 2021 roku.

WOJCIECH CHMIELARZ BYŁ PRZED ROKIEM GOŚCIEM PÓŁKI Z KSIĄŻKAMI – POSŁUCHAJ. 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować