Ile trzeba zapłacić za nowego McLarena?

Radio RAM | Utworzono: 31.03.2022, 14:21 | Zmodyfikowano: 31.03.2022, 14:21
A|A|A

Materiał Sponsora


Jakie aktualnie są sprzedawane nowe McLareny?

O ile sam zespół, jakim jest McLaren, istnieje od 1963 roku, tak sama firma zajmująca się produkcją samochodów istnieje od roku 1989, a jej aktualne działania zaczęły się niedawno, bo w 2009 roku. Od powrotu do budowy samochodów McLaren wyprodukował już kilka modeli, lecz aktualnie w sprzedaży znajdują się cztery z nich. Dla każdego, kogo kiedykolwiek interesował nowy McLaren cena to sprawa dość kluczowa, lecz do niej przejdziemy później.

W poprzednich latach bardzo duży udział w polskiej sprzedaży McLarenów ma przede wszystkim model 720S. Jest to supersamochód produkowany od 2017 roku, który plasuje się w segmencie D i rywalizuje na przykład z Lamborghini Huracan, Audi R8 czy też Ferrari F8 Tributo. Auto to swą nazwę zawdzięcza oczywiście mocy maksymalnej rzędu 720 KM. Na jego bazie powstało jedno z nowszych aut marki, czyli McLaren 765LT. Jest to wyczynowa odmiana tego supersamochodu, która charakteryzuje się większą mocą, odświeżonym i bardziej agresywnym wyglądem obejmującym dodatkowe spojlery, wloty powietrza czy też większe nadkola.

Pozostałe dwa samochody McLarena to nieco mniejszy od 720S McLaren Artura, który jest autem hybrydowym odgrywającym rolę najtańszego i najmniejszego auta tej marki. Oprócz tego jest dostępny również McLaren GT, który jest największym z aut tego producenta.


Ceny nowych McLarenów

Jak można się domyślać cena za nowego McLarena potrafi być naprawdę spora. Wynika ona z wykorzystania bardzo mocnych silników V8 lub hybrydy, jak w przypadku modelu Artura, dużej ilości karbonowych elementów, samego prestiżu marki, a także części, które są stworzone tak by zapewniać możliwie jak największe osiągi.

Auto wejściowe w marce McLaren to hybrydowy model Artura. W momencie debiutu kosztował on nieco mniej niż milion złotych. Za pozostałe auta trzeba już jednak płacić ceny co najmniej 7 cyfrowe. Co ciekawe drugi najtańszy McLaren to największy model w gamie tej marki, a mianowicie McLaren GT. Kosztuje on nieco ponad milion złotych w wersji podstawowej.

Oczywiście najdroższe modele to 720S oraz 765LT. Ceny bazowego McLarena 720S zaczynają się od aż około 1 350 000 złotych. McLaren 765LT to oczywiście jego wersja wyczynowa, więc jest on znacznie droższy. Za najszybszego obecnie McLarena wśród aut wysokoseryjnych należy zapłacić aż około 400 tysięcy euro, co biorąc pod uwagę wszelkie podatki oraz akcyzę przekłada się na cenę rzędu nieco ponad 1,8 miliona złotych, a po dodaniu opcjonalnych elementów wyposażenia koszt zakupu takiego auta może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt tysięcy euro.

REKLAMA
To może Cię zainteresować