Solidny program do e-faktur - warto go mieć!

Radio RAM | Utworzono: 24.03.2022, 10:08 | Zmodyfikowano: 24.03.2022, 10:08
A|A|A

Materiał Sponsora


Większość podmiotów prowadząca działalność gospodarczą musi korzystać z programów do wystawiania faktur. Wystawianie faktur ustrukturyzowanych ułatwia dokładną dokumentację sprzedaży towarów oraz usług, a także umożliwia państwu pobieranie odpowiednich podatków różnego typu. Obecnie odchodzi się także od systemu wystawiania faktur papierowych, zastępując go obiegiem faktur w systemie elektronicznym. Od 2023 roku faktury takie obowiązkowo będzie zbierał Krajowy System e-Faktur. Na razie - od 1 stycznia 2022 r., system faktur ustrukturyzowanych jest systemem dobrowolnym, ale warto z pewnością spoglądać w przyszłość oraz trzymać rękę na pulsie, by faktury ustrukturyzowane nie były dla nas niczym zaskakującym.

e-faktury


E-faktury - gdzie szukać najlepszych rozwiązań do wystawiania faktur elektronicznych

Jeśli więc nasze przedsiębiorstwo albo niewielka firma musi wystawiać faktury, to dobrym rozwiązaniem może być tutaj solidny program do faktur dostępny online. E-faktury oraz inne dokumenty niezbędne do prowadzenia szeroko pojętej działalności gospodarczej, możemy wystawiać poprzez darmowe albo płatne platformy sieciowe, takie jak np. www.fillup.pl. Zaletą tego typu rozwiązań jest np. przetrzymywanie faktur wystawionych elektronicznie w chmurze, bez konieczności ich drukowania jeśli akuratnie nie mamy tego typu potrzeby. Aby samemu sprawdzić jak to działa, można tam skorzystać z darmowego, miesięcznego okresu próbnego, który w niektórych przypadkach, może być dla nas dostępny na stałe za darmo. Jeśli jednak marzy się nam kompleksowy program do wystawiania faktur oraz innych dokumentów z dostępem do KSeF oraz przechowywania faktur ustrukturyzowanych, to warto zainteresować się płatnymi opcjami tego programu, dostępnymi online. Ułatwi on nam z pewnością księgowanie faktur, wystawianie PIT-ów oraz innych zaświadczeń, itp., w formie elektronicznej, co z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę oraz przyczyni się do oszczędności w naszej firmie. E-faktura w przyszłości zastąpi swoją papierową starszą siostrę - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.


Krajowy System e-Faktur - rozwiązanie na wyciągnięcie ręki

Podatnik wystawiający faktury za pośrednictwem wyżej wymienionej platformy sieciowej, będzie to mógł robić zarówno ze smartfona, tabletu czy też laptopa. Wystarczy tylko zalogować się do specjalnej aplikacji i wszystko będziemy mieli pod ręką. Elektroniczny przesył faktur do Krajowego Systemu e-Faktur wkrótce stanie się obowiązkowy, a więc warto zacząć przyzwyczajać się do tego typu zmiany już dziś. Faktury online oraz inne dokumenty wystawiane elektronicznie stały się już codziennością i nic nie wskazuje na to, by ten proces miał zastopować. Warto tutaj podkreślić, że faktury wystawione poprzez ten program oraz inne formularze, to już ponad osiemdziesiąt milionów elektronicznych dokumentów. Wystawcy faktury czy też PIT-ów bardzo sobie chwalą tego typu rozwiązania, bo nie zawsze przecież jest potrzeba drukowania dokumentu oraz tracenia czasu na poczcie, by go przesłać fizycznie do zainteresowanej osoby. Do wystawienia faktury ustrukturyzowanej, czy też odbierania faktur, itp., wystarczy coraz częściej adres e-mail oraz powszechny dostęp do Internetu. System e-faktur KSeF stanie się wkrótce jedyną z dopuszczalnych form dokumentowania sprzedaży, co z pewnością sprawi, że e-faktura przyczyni się do uszczelnienia systemu podatkowego na niespotykaną skalę, a zwrot VAT będzie trafiał tylko tam, gdzie się naprawdę należy. Warto więc zainwestować we własną przyszłość, instalując pełną wersję programu Fill-up.

REKLAMA
To może Cię zainteresować