Blaty z konglomeratu – czym są oraz jaka jest ich cena?

Radio RAM | Utworzono: 16.03.2022, 10:23 | Zmodyfikowano: 16.03.2022, 10:23
A|A|A

Materiał Sponsora


Blaty z konglomeratu – czym one właściwie są?

Słowo konglomerat automatycznie kojarzy nam się z jakimś połączeniem i dokładnie tak jest w przypadku, gdy na tapet weźmiemy blaty z konglomeratu. Tworzywo to jest miksem mocno rozdrobnionych kamieni, które są ze sobą połączone specjalnym spoiwem. Najczęściej jest to żywica poliestrowa. Choć sama nazwa może mimo wszystko budzić trochę wątpliwości, każdy z pewnością choć raz w życiu widział tego typu blat. Są one niezwykle charakterystyczne, gdyż cechują się nieregularnym połączeniem wielu kamieni. Stąd  też biorą się różnice kolorystyczne, choć te odbywają się najczęściej wyłącznie w skali szarości. Nie wyklucza to jednak używania barwników, by uzyskać inny kolor.


Zalety i wady blatów z konglomeratu

Pierwszą ważną zaletą tego typu blatów jest ich uniwersalność – bez większego problemu będziemy w stanie dopasować go do wszelkiego rodzaju kuchni. Jeżeli chodzi o blaty z konglomeratu cena jest mniejsza niż w przypadku kamiennej płyty, a także są one lżejsze – według niektórych badań nawet do 20 procent.

Oczywiście jednak takie rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Przede wszystkim nie jest to tworzywo aż tak wytrzymałe – nie jest tak trwałe pod kątem temperatury oraz zarysowań, co oferuje chociażby granit.


Ile średnio kosztują blaty z konglomeratu?

Atutem blatów z konglomeratów, o których zdążyliśmy już wspomnieć, jest ich cena – o wiele niższa niż w przypadku całych płyt kamiennych. Jakie są jednak średnie ceny blatów z konglomeratów? Choć oczywiście możemy natrafić na rozwiązania tańsze czy droższe, średnia cena za jeden metr kwadratowy konglomeratu zwykle wynosi około 200 złotych, co jest ceną całkiem przyzwoitą. Oczywiście jeżeli ostatecznie kupimy trochę droższy blat, prawdopodobnie otrzymamy większą odporność na wszelkie uszkodzenia oraz czynniki zewnętrzne typu promieniowanie UV, co w dłuższej perspektywie pozwoli nam na zminimalizowanie ewentualnych kosztów naprawy.

REKLAMA
To może Cię zainteresować